Ve vsi soutěží o nejlepší snímek psích výkalů

Fotosoutěž o nejlepší snímek psích výkalů má prý přesvědčit lidi, aby po svých psech uklízeli.

Těžký kalibr v boji proti neukázněným obyvatelům vytáhla radnice v Okříškách na Třebíčsku. Před pár dny vyhlásila soutěž o nejlepší snímek psích exkrementů - na vítěze prý dokonce čeká cena.

 

Obec s neukázněnými pejskaři bojuje už několik let, úspěch ale příliš nemá. "Klasické prostředky se nějak míjejí účinkem a teď, když slezl sníh, je situace doslova hrozná," stěžuje si starosta Okříšek Josef Kula. Majitelé psů prý po svých mazlíčcích uklízejí jen velmi málo a ulice jsou pak plné nevábných hromádek.

 

"Je to hrozný, zvlášť teď když taje sníh. Hlavně děti tím kolikrát projdou a pak to mají všude," stěžuje si jedna z obyvatelek Okříšek.

 

Radnice proto sáhla k velmi netradiční metodě boje. Na svých oficiálních webových stránkách vyhlásila fotosoutěž a několik prvních nevábných snímků už dokonce zveřejnila. "Svým způsobem je to recese, ale třeba to pomůže a lidi se konečně chytnou za nos," doufá starosta Kula.

 

Lidí z Okříšek tak mají možnost psí exkrementy fotit a posílat na radnici. A pokud prý bude z čeho vybírat, vyhlásí starosta i vítěze. "Bohužel se nám asi nepodaří najít majitele autora samotné hromádky, takže cena bude připravena alespoň pro autora snímku," dodává Kula. Pokud ale budou fotografové náležitě hbití, mohou se prý na tabuli hanby dostat i sami nepořádní majitelé psů.

 

A co na to místní? Někteří jen kroutí hlavou, jiným se nápad líbí. "Třeba to opravdu pomůže. Já bych fotku klidně poslal," tvrdí jeden z oslovených. Jiní jsou ale skeptičtí. "Je to blbost, lidi po svých psech stejně uklízet nebudou," tvrdí další z obyvatel Okříšek.

Dušan Vrbecký TN.cz