Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.6. 2010 16:06

Velkou Polom u Ostravy museli evakuovat kvůli letecké pumě

Kvůli mimořádně velké bombě museli obyvatelé čtyřiadvaceti rodinných domků ve Velké Polomi u Ostravy strávit v sobotní dopoledne mimo své domovy.

Nyní se už mohou vracet, pyrotechnikům se podařilo bombu zneškodnit, informovala agenturu Mediafax ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

 

"Obyvatele domků jsme museli evakuovat kolem osmé hodiny ráno, když se bombou začali zabývat specialisté," uvedla Holčáková.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Před 20 lety vybuchla na Staroměstském náměstí bomba

Děsivé kazetové bomby: geniální vynález, který zabíjí nevinné

 

Mimořádně velkou stokilogramovou leteckou pumu z ruské munice z druhé světové války našli ve dvě hodiny v noci v poli u Velké Polomi hledači mincí pomocí detektoru kovu. Přivolaní policisté místo ihned zajistili. Pyrotechnici poté zjistili, že se jedná o bombu , přičemž číslovka v názvu neudává pouze typ, ale také hmotnost bomby. "Specialistům se povedlo před polednem zneschopnit iniciační mechanismus bomby. Nyní bombu připravují na transport do speciálně určeného místa, kde bude zničena," řekla Holčáková.

 

Podle pyrotechniků jde o mimořádný nález. Na takový typ letecké bomby letos v Moravskoslezském kraji ještě nikdo nenarazil. Ve Velké Polomi kvůli ní byla od osmi ráno do půl dvanácté také uzavřená doprava na hlavním tahu mezi Ostravou a Opavou. Policisté provoz odkláněli přes okolní obce. Nyní je silnice opět průjezdná

tn.cz / Mediafax
Reklama