Veterináři chtěli zkontrolovat týraného psa. Majitelka je vyhodila

týraný pes
Zdroj: Dušan Vrbecký
Týraný pes v Sudicích.

Případ údajného týrání psa v Sudicích na Třebíčsku řeší Liga na ochranu zvířat ve spolupráci s Krajskou veterinární správou v Jihlavě. Když ale chtěli veterináři psa zkontrolovat, majitelka je vyhnala i s policejním doprovodem.

Dvůr domu v Sudicích na Třebíčsku připomíná spíš obří skládku. Pes tu žije uvázaný na krátkém řetězu mezi odpadky. „Podle toho, co je vidět za hranicemi pozemku, tak je pes uvázaný na řetězu, nemá podložku, nemá boudu pro lehnutí a místo pro odpočinek,“ řekl prezident Ligy na ochranu zvířat Petr Ondráček.

 

Na podezření z týrání upozornil veterináře právě prezident Ligy. „Měli jsme informace od některých místních lidí, že tu pes žije ve špatných podmínkách a majitelé se o něj nestarají,“ potvrdil.

 

Komisaři Státní veterinární správy si na pomoc vzali i policejní doprovod. Nebylo jim to ale nic platné. Agresivní majitelka je vyhnala a ještě na ně chtěla psa poštvat. „Policisté z obvodního oddělení Náměšť nad Oslavou asistovali pracovníkům Státní veterinární správy při podezření na týrání zvířat,“ uvedla mluvčí třebíčské policie Marcela Lavická.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO:


Veterináři by teď měli zhruba do týdne případ prozkoumat a uzavřít. Poté prý navrhnou řešení. „Pokud by došlo k porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání, potom by celá akce byla předána obci s rozšířenou působností k vyřešení,“ potvrdil ředitel Státní veterinární správy Kraje Vysočina Božek Vejmelka.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:

Pracovníci Ligy na ochranu zvířat jsou přesvědčeni, že pes týraný je. „Vše tomu nasvědčuje, vypadá to, jako by pes žil na skládce,“ uvedl Ondráček. Pokud veterináři podnět skutečně dají, pak je na obci, aby rozhodla. Majitelce může udělit pokutu, nebo jí zvíře rovnou odebrat.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / dv