VIDEO: Fichtl Cup ve znamení bláta, vody a potravinové fólie

V České Kamenici se jel Fichtl Cup. Na letošní start se postavilo 44 týmů, jen ti nejlepší z nich pak dokončili náročný, čtyřhodinový závod.

Je to závod jen pro otrlé chlapy. Českokamenické fotbalové hřiště se stane na jeden den závodní dráhou pro kozí dechy.

 

Jawa, Fichtl, Pincek, Kozí dech

 

"Letos nám počasí moc nepřálo, dráha je samá voda, snažili jsme se to vysušit, ale nešlo to. Na druhou stranu chápu, že je to takhle atraktivnější pro diváky," uvedl spoluorganizátor závodu Václav Valta

 

Základ motorky musí zůstat

 

"Vidět tu můžeme originální i upravené stroje, podmínkou je, že základ musí zůstat - tedy původní rám a motor. Nezáleží na počtu výbrusů, základ musí být motocykl Jawa," vysvětluje Valta.

 

"V jednom týmu jsou tři lidé, dva jezdci a mechanik, jezdí se čtyři hodiny a kdo najede víc kol, ten vyhrává, samozřejmě mu musí vydržet stroj, občas se stává, že tu mechanici mění motory, válce nebo písty. Je to takový zajímavý závod, závodníci musí být blázni do fichtlů, protože se na ně už nedá moc věcí sehnat, ale zlaté české ručičky, ty si poradí se vším," směje se Václav Valta.

 

Nejčastější porucha - voda ve filtru

 

Účastníci tohoto bláznivého závodu museli počítat s tím, že budou během chvíle promočení až na spodní prádlo a špinaví od rozbahněné trati. Diváci se tak mnohdy mohli pokochat skoro kosmickými oblečky závodníků, nechyběly ani klasické pláštěnky a nohy omotané až do pasu potravinovou fólií. "Je to super, pořádný adrenalin, mohlo by do toho ještě trochu zapršet," libuje si jeden ze závodníků a snaží se probudit utopeného fichla k životu. "Všude je voda, nejčastější závadou tak bude voda ve filtru, musíme sušit, ale jinak je to pecka," pochvaluje si.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Daniela Pilařová