VIDEO: Geniální nápad recesisty. Vymyslel sprchový gel s vůní rumu

Nevšední vánoční dárek pro své přátele a obchodní partnery vymyslel recesista z Vysočiny. Rozdává rumový sprchový gel.

Rumový sprchový gel - na tuhle kosmetickou novinku v obchodě bohužel zřejmě nikdy nenarazíte. Existuje pouze v exkluzivní sérii čtyř tisíc kusů a je určena výhradně přátelům a obchodním partnerům podnikatele Ivo Řeháka z Polné na Jihlavsku. 

"Pořád jsem přemýšlel, jakou vymyslet novoročenku, protože ty papírové mi připadají fádní. A protože před časem zabodoval krém na ruce s vůní rumu, napadlo mě tohle," říká Řehák, který svůj nápad pojmenoval trefně "Umyjse".

 

PODÍVEJTE SE

Reportáž o rumovém krému na ruce


Voňavá PFka do koupelny

 

Nápad na rumový sprchový gel se prý narodil nečekaně ve sprše. "Sáhl jsem po nějakém běžném prostředku a pak si řekl, proč nevymyslet něco originálního," tvrdí autor. Od výrobce českého "tuzemáku" si sehnal rumové aroma, vyběhal zdravotní atesty a začal míchat. "Lahev i etiketa jsou stejné jako na klasický tuzemák, gel jsme museli kromě vůně i obarvit, aby vypadal jako rum," popisuje práci na netradiční kosmetice.

 

Ta ovšem neskončí v prodejnách, ale jen u známých. "Jsme firma, která se zabývá přece jen jiným sortimentem a nemám ambice tohle prodávat. Je to prostě jen taková recese pro pobavení přátel," směje se autor. Iluze je totiž skoro dokonalá, jen se napít. "Někdo to prý už omylem zkusil, ale nepochutnal si," říká Ivo Řehák. Zatímco vůně je dokonalá, gel má chuť pořád mýdlovou.

 

Zkusit nebo nezkusit? 

 

I když jde jen o recesi, gel je plně funkční. Námi oslovení lidé se ale k nápadu stavěli rezervovaně. Někteří by se prý rumovým gelem neumyli, jiní by to zkusit chtěli. "Jako legraci, proč ne," odpověděla za ty odvážnější jedna z oslovených žen.

 

Vymýšlení netradičních novoročenek prý ale rumovým gelem neskončí. Řehák už prý pracuje na dalším rumovém nápadu na příští rok. "Mohla by to být třeba zubní pasta," směje se.

 

Dušan Vrbecký