Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VIDEO: Týraný pes. V krku měl vrostlý řetěz!

Filip je asi roční kříženec, který se dostal do děčínského útulku se zarostlým řetězem do krku. Pes se potuloval po ulicích Jiříkova, kde ho odchytil pracovník děčínského útulku.

Filip zatím neměl moc snadný život, zažil jen hlad a trápení. Když ho uviděl Jaroslav Kácha z děčínského útulku, okamžitě volal veterináře. "Hned jsem volal našemu veterináři aby přichystal operační sál, z Jiříkova jsme s Filipem jeli rovnou na veterinu. Vyndání zarostlých 10 centimerů řetězu hluboko z Filipova krku trvalo asi hodinu.“

 

Teď už se mladý pes zotavuje po operaci. "Nezanechalo to na něm žádné následky, je to hravý, veselý pes. Nejlepší na tom všem je, že i po té otřesné zkušenosti, Filip na lidi nezanevřel a nepřestal jim důvěřovat,“ říká Kácha.

 

Když se pes do útulku dostal, byl také podvyživený. "Zatím jsme to s policií neřešili, soustředili jsme se na Filipa, abychom ho dostali do kondice. Kdyby ale někdo Filipa poznal, a věděl, kdo je jeho pán, jsme připravení podat na něj na policii trestní oznámení pro týrání zvířete,“ uzavírá Kácha.

 

Filip je krásný kříženec pinče, vysoký asi 35 centimerů. Je velice temperamentní, rád skáče, miluje mazlení, piškoty a dovádění. V děčínském útulku teď čeká na nového pána.

 

Daniela Pilařová