Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vlaky se vrací do tunelu u Jablunkova, kde se propadla zem

Po zřícení části nově raženého tunelu se v místě vytvořil obří kráter. Železniční doprava musela být přerušena.

V sobotu ráno začnou vlaky znovu projíždět tunelem v Mostech u Jablunkova, vedle něhož se sesul nově budovaný tunel.

Na důležitém spojení mezi Českou republikou a Slovenskem nejezdily vlaky kvůli tomu, že se při budování vedlejšího tunelu propadla zem a vytvořil se obří kráter. Více čtěte tady.

 

Ve funkčním tunelu byla doprava zastavena preventivně 18. listopadu, místo vlaků úsekem převážely cestující autobusy. V sobotu v sedm hodin ráno tunelem projede opět první osobní vlak, ovšem pouze dvacetikilometrovou rychlostí.

 

"Vlaky zde budou zatím jezdit bez elektrické trakce, potáhne je dieselová lokomotiva,“ uvedl mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Pavel Halla. O 12 hodin později by tunelem měla začít jezdit i těžší nákladní doprava, také dvacetikilometrovou rychlostí a bez elektřiny.

 

Vše budou sledovat odborníci. Pokud tunel nevykáže žádné známky nestability, začne v něm od středy i elektrický provoz. Zároveň pokračují práce na likvidaci kráteru po propadu sousedního tunelu.

 

Zbývá zasypat posledních asi dvacet metrů kráteru. Do domu u tunelu se už také vrátila rodina, kterou na čas preventivně odstěhovali do hotelu.


Podívejte se na letecké záběry z místa, kde se vytvořil obří kráter!

vrl tn.cz / Mediafax