Z mostu v centru Frýdku-Místku odpadává beton. Ohrožuje lidi i auta

Kusy betonu odpadávají ze silničního mostu ve Frýdku-Místku. Průchod pod mostem je zakázán, lidé však tudy chodí dál.

Kusy betonu o váze až několika desítek kilogramů, odpadávající z mostu čtyřproudé silnice č.48 ohrožují chodce i auta. Pokud by takový beton spadl někomu na hlavu, mohl by mu způsobit i smrtelné zranění. Lidé však přesto riskují.


Správce komunikace, jímž je Ředitelství silnic a dálnic Ostrava teď sice pod most umístilo značky varující před padajícím betonem, a na několika místech rozmístilo také značky zakazující chodcům vstup pod most, ve skutečnosti však zákaz nikdo nerespektuje. „Je pravda, že pochyb chodců i aut je zde značný, přičemž riziko úrazu je obrovské,“ potvrzuje ředitel Městské policie Frýdek-Místek Milan Sněhota s tím, že každý, kdo vstupuje pod most, tak činí na vlastní riziko. „Nemáme kapacity na to, abychom tady hlídkovali,“ dodává Sněhota.


„Provedli jsme tam opatření, abychom zamezili průchodu pod mostem, protože to je nebezpečné. Lidé by tam neměli chodit, ta oblast je uzavřená. Bohužel zákaz málokdo respektuje,“ říká ředitel ostravské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Lubomír Hýbl. „My počítáme s rekonstrukcí tohoto mostního objektu, který není v dobrém stavu. Chtěli jsme mít celou akci nachystanou tak, abychom ji mohli nejpozději v květnu zahájit. V současné době máme připravenou soutěž na opravu tohoto mostu, a čeká se na přidělení finančních prostředků. V tuto chvíli neumím říct, kdy soutěž uzavřeme,“ doplňuje Hýbl.


Nebezpečná situace tak může ještě trvat i několik měsíců, přičemž k úrazu zde může dojít každým okamžikem.

 

Marek Švidrnoch