Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 7. 2010

Za první pololetí bylo v Praze napadeno 42 strážníků

Dopravní policisté
Zdroj: Mediafax
V metropoli napadli agresoři za první pololetí 42 strážníků (ilustrační foto)

Za prvních šest měsíců letošního roku bylo v Praze napadeno 42 strážníků. K poslednímu útoku došlo v noci na čtvrtek v Praze 2 poté, co policisté probudili muže, který spal na lavičce a vrhl se na ně, řekla v pátek mluvčí strážníků Jana Přikrylová.

Strážníci z Prahy 2 našli v noci na čtvrtek na Rašínově nábřeží spát muže. "Všimli si také, že spící muž má své věci volně odložené pod lavičkou. Proto ho probudili a upozornili ho, aby si věci lépe hlídal," řekla mluvčí s tím, že muž na hlídku začal útočit a jednoho ze strážníků několikrát udeřil do obličeje.
 

Strážníci ho přemohli a předali přivolaným policistům. Při zkoušce alkoholu v dechu ukázal přístroj 1,79 promile alkoholu.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Strážníci v Praze vytáhli do boje proti pouliční prostituci
 

"Ze 42 útoků na strážníky zaznamenala městská policie kuriózní napadení, jako je například pokousání nebo útok hasičským přístrojem či půllitrem piva. V několika případech zaútočili lidé na strážníky vozidlem," pokračovala Přikrylová.
 

Letos v únoru například jednomu strážníkovi přejel řidič vozu taxi obě nohy. Jiný řidič na pražském Andělu najel strážníkovi do nohou a pohmoždil mu kolena. Další z řidičů zaútočil také na pracovníka odchytové služby MP Praha, který si přijel pro krabici plnou koťat. "Napadený zaměstnanec městské policie utrpěl úrazy ruky a hlavy." dodala mluvčí.
 

V květnu napadl podnapilý muž strážníka v Petřínských sadech a zranil ho nožem. Důvodem jeho útoku byl fakt, že jej strážník vykázal z místa, protože muž byl opilý a v místě právě probíhal dětský den.
 

S agresivitou se podle mluvčí setkávají také strážníci zajišťující svoz opilců. V únoru se například podnapilému muži podařilo ve vozidle odpoutat a vykopnout okno, oddělující prostor pro řidiče od prostoru pro podnapilé.
 

"Strážníci museli v březnu mimo jiné řešit také případ muže, který ve stanici metra Zličín vykřikoval „Sieg Heil“ a byl agresivní. Protože byl opilý a vulgární, strážníci jej vykázali z přepravy. Muž ale začal kolem sebe kopat a snažil se je udeřit, strkal do nich a pokoušel se je strhnout na zem. Jednoho ze strážníků několikrát kopl," ukončila Přikrylová s tím, že na pomoc útočníkovi přišli další dva muži, které nakonec pomohli strážníkům zvládnout přivolaní policisté.

 

tn.cz / Mediafax
Reklama