Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ZÁHADA! Náhrobek DĚSIL obyvatele domu. Na vině policista!

Strašidelný nález vystrašil obyvatele domu v centru Havířova – na chodbě našli více než sto let starý náhrobní kámen. Jak se tam dvousetkilový náhrobek dostal, neměl nikdo ani tušení, záhadu tak museli řešit městští strážníci.

Náhrobek z roku 1908 se na chodbě domu v ulici Na nábřeží objevil v neděli ráno, a vzbudil mezi obyvateli hotové pozdvižení. Jedni jej považovali za kanadský žertík, někoho dokonce vystrašil. “Když jsme viděli ten pomník, tak nás to samozřejmě vyděsilo, protože všichni jsme už tady starší lidi a taky nemocní, a možná chtěl někdo naznačit, že už patříme někam,“ říká obyvatelka domu Jindra Šandová.
 

PSALI JSME:

ZÁHADNÁ SMRT A NESNESITELNÝ ZÁPACH: Kriminalisté tápají...


Největší záhadou však bylo, jak se vlastně dvousetkilový náhrobek s polskými nápisy, k němuž se nikdo v domě nehlásil, do zamčené chodby dostal. Jeden člověk s ním ani nepohne, nosit by jej museli nejméně čtyři silní chlapi. “Nedokážeme si vysvětlit, kdo to udělal, proč to udělal, ale udělalo to asi několik lidí, protože je to nesmírně těžké,“ přitakává Jindra Šandová.


Záhadou se tak začali zabývat městští strážníci, které obyvatelé domu přivolali. V domě se však k náhrobku nikdo nehlásil. “S ničím podobným jsme se opravdu zatím ještě nesetkali, je to první takový nález, co za osmnáct let pamatuju,“ pokýval hlavou ředitel Městské policie Havířov Bohuslav Muras.


Po dvou dnech intenzivního prošetřování však strážníci přece jen tajemství vyřešili. Ukázalo se, že majitelem náhrobku je skutečně obyvatel domu, který však dva dny nebyl doma. Pomník si koupil místní třicetiletý policista, který si ho chtěl nastěhovat do bytu, aby jej nechal předělat na své vlastní jméno. Pod schody mu však došly síly, a nechal náhrobek v chodbě do doby, než načerpá novou energii. To se však ještě evidentně nestalo, a tak pomník stále straší všechny jeho sousedy.

 

Marek Švidrnoch