Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zájem o parkoviště P+R stoupá. Téměř 900 tisíc vozidel

Parkoviště P+R, která slouží především jako záchytná parkoviště na kraji Prahy, využilo v loňském roce přes 891 tisíc řidičů.

Jedním z hlavních důvodů vzrůstajícího zájmu o parkoviště P+R je cena.  "Celodenní parkovné činí pouhých deset korun, což je ve srovnání s komerčními parkovišti nebo poplatkem za odtah špatně zaparkovaného automobilu naprosto zanedbatelná částka,“ uvedl tiskový mluvčí Technické správy komunikací hlavního města Prahy Tomáš Mrázek.

 

"V roce 2009 na parkovišti P+R parkovalo 891 100 vozidel, což je o téměř sto tisíc více než v roce 2008," řekl  Tomáš Mrázek. Aktuální počet volných parkovacích míst na jednotlivých parkovištích najdete na webu Technické správy komunikací hlavního města Prahy. Podívejte se ZDE.

 

 

Nejvyužívanějším parkovištěm bylo vloni záchytné parkoviště Chodov u brněnské dálnice D1, které využilo 213 900 motoristů. Druhým nejvytíženějším byly Letňany se 149 600 automobily. Na třetím místě skončilo parkoviště Černý most I, které využilo 125 400 řidičů. "Parkoviště P+R jsou oblíbená, protože nejsou přeplněná jako místa k parkování v centru města a většina z nich se nachází blízko stanic metra," vysvětlil Mrázek.

 

Výhodou parkovišť P+R je i možnost dopředu si zjistit obsazenost a tím i možnost zaparkovat ve vybrané lokalitě. Technická správa komunikací nabízí řidičům zdarma zasílání dat o volných parkovacích místech do e-mailu.  Službu si můžete aktivovat ZDE.

 

Ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy nabízí Technická správa komunikací i mapu parkovišť s jejich aktuální obsazeností. Podívejte se ZDE.

 

Podívjete se na reportáž o obchodování s parkovacími místy v okolí ruzyňského letiště v Praze:

 

hru tn.cz / Mediafax