Záplavy u nás mají čtvrtou oběť. Mrtvolu našli až v polské řece

Záchranáři objevili tělo pohřešované osoby, která se utopila v rozvodněné řece v Dětřichově. Tělo našli až za hranicemi v Polsku.

Severní Čechy zasáhly o víkendu ničivé bleskové záplavy. Nejvíce postihly Liberecko, kde si vyžádaly už čtyři oběti, a Děčínsko. Nemusí to být konečné číslo - dva lidé se stále pohřešují.


Teď záchranáři našli tělo 73leté ženy z Heřmanic na Frýdlantsku, která byla pohřešována. V úterý byla nalezena mrtvá v polské Bogatynii. Voda ji odnesla zhruba šest až sedm kilometrů od jejího bydliště," informovala liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Identitu nalezené ženy musí potvrdit její rodina.

Liberecký hejtman Stanislav Eichler a Povodí Labe odhadli, že voda způsobila v kraji škody přes dvě miliardy korun, přičemž ještě větší pohromě zabránila soustava přehrad v Jizerských horách.

Místy tisíciletá voda v sobotu odřízla některé severočeské oblasti, třeba město Frýdlant, od světa. Záchranáři tak měli dlouho problém se do nich vůbec dostat. V Lindavě utonul čtyřiatřicetiletý muž, když ho strhl proud, v Raspenavě se utopil třiaosmdesátiletý muž ve svém domě, stejný osud potkal šestapadesátiletého muže v Dolní Libchavě.

Katastrofální bleskové záplavy zasáhly o víkendu celé česko-polsko-německé pohraničí. V Německu zemřeli tři lidé, v Polsku další tři, tisíce lidí byly evakuovány. I v neděli zůstávají tisíce domácností bez elektřiny, ale situace se zvolna uklidnila.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.


 

ora s přspěním Ivana Berky TN.cz