Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ZÁZRAK! Do chlapce na mopedu UDEŘIL BLESK! Nic se mu nestalo

Nepřímý zásah blesku přežil ve středu v podvečer na Karlovarsku čtrnáctiletý chlapec, který jel na mopedu a před bouřkou a deštěm se schoval pod strom. V těsné blízkosti stromu však udeřil blesk a mladíka zranil, informoval agenturu Mediafax mluvčí záchranné služby Lukáš Hutta.

"Chlapec jel na mopedu a schoval se pod strom. V jeho blízkosti udeřil blesk, hoch měl veliké štěstí, že nedostal přímý zásah. Mladík byl po příjezdu přivolaných záchranářů při vědomí, měl omezenou citlivost nohou. Záchranka jej převážela k ošetření do karlovarské nemocnice," uvedl Hutta.

 

Hasiči v Karlovarském kraji vyjížděli ve středu v podvečer ke 20 případům souvisejících s bouřkou, která se prohnala regionem. Jednalo se převážně o popadané a vyvrácené stromy, uvedl pro agenturu Mediafax mluvčí hasičů Martin Kasal.


ČTĚTE TAKÉ:

BOUŘKY UŽ JSOU V ČESKU! PŘIJDOU I KROUPY? Sledujte MAPU DEŠTĚ!!

 

"Nejvíce případů bylo na Chebsku, kde bouře vyvrátila jeden strom přímo v areálu nemocnice, naštěstí se nikomu nic nestalo. Bouřka dál postupovala na oblast Kraslicka a Rotavu, cestou opět vyvracela stromy, které padaly na silnici," řekl Kasal.

 

Poslední zásah v souvislosti s bouřkou zaznamenali hasiči v Karlovarském kraji v 18.15 hodin. Podle Kasala zatím neměli hasiči výjezd kvůli záplavám způsobeným přívalovým lijákem.

 

Krátce před 19 hodinou dorazila podle zpravodaje agentury Mediafax bouřka s lijákem i do Plzně.

TN.cz