Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.3. 2011 21:59

ZÁZRAK! Týraní a zbídačení psi mají devět štěňat! CHCETE JE?

Manželé Lacinovi z Proboštova na Teplicku zachraňují týrané a ohrožené psi. Vozí do Čech vysloužilé dostihové chrty z Irska, lovecké Galgy ze Španělska a pomáhají také týraným českým psům.

Naposledy přijali Lacinovi pod svou střechu tři zubožené španělské Galgy. Dva psi a jednu fenu. Ti byli umístěni ve stanici smrti a čekali na injekci. Ve Španělsku totiž využívají lovci Galgy k lovu zajíců a jelenů, po lovecké sezoně je pak nechají utratit. Jen ty nejlepší si pár let nechají na chov, pak ale také končí ve stanicích smrti, takzvaných Fererách.

 

Když přijeli tři Galgové do Čech, vypadalo to jako úplně normální transport. Lacinovi nejdříve zamířili se psi na veterinární kliniku do Prahy. Nechali je vyšetřit a pak už Galgové mířili k novým pánům. Fenka Nery ale svým novým pánům připravila obrovské překvapení. Navzdory svému špatnému zdravotnímu stavu byla březí. Otcem byl pes Lucas, který přicestoval spolu s Nerou. A tak se narodilo devět malých Galgů.

 

"Bylo to pro nás obrovské překvapení, vůbec jsme to nečekali. Všichni jsme se radovali, jak Nera krásně přibírá. Pak jí to ale všechno šlo do břicha a tak jsme zamířili k veterináři. Ten už jen potvrdil naše podezření – Nera byla březí. Ze Španělska jsme tedy původně zachránili tři psi a ve finále jich tu máme dvanáct,“ raduje se Magdalena Lacinová.

 

Dvouměsíční ďáblíky mají Lacinovi u sebe v domě. "Je to taková demoliční četa. Pět z nich už máme zabraných, čtyři jsou stále k dispozici. Dvě holky a dva kluci. Štěňátka už jména mají, dali jsme jim speciální, španělská jména. Teď tedy hledáme pro zbylá štěňata majitele, budeme si ale vybíra. Ti pejsi nejsou samozřejmě zadarmo, jejich majitelé ale získají na oplátku obrovské výhody co se nákupu krmiva a pomůcek týče,“ dodává Lacinová.

 

Chcete Galga?

 

K dispozici jsou ještě 4 štěňata. První fenka se jmenuje  Dorita, což znamená dáreček. Tahle fenka zůstala jako poslední v porodních cestách. Veterinář si myslel, že je fenačka mrtvá, nakonec tomu tak nebylo a proto dostala jméno dáreček.

Další fenečkou, která hledá majitele je Benita. Její jméno znamená požehnaná

První z volných pejsků se jmenuje Lope, to je v překladu vlk

Nakonec mají Lacinovi k osvojení pejska jménem Alfrédo. Jeho jméno znamená ten, co dává na rady Elfů.


Podívat se na štěňata můžete také na internetové adrese http://www.adopcechrtuforum.cz/viewforum.php?f=124. Tam se také dozvíte, za jakých podmínek se můžete o štěňata ucházet.

 

Daniela Pilařová