Zemřela nejstarší obyvatelka ČR Marie Třešňáková , bylo jí 107 let!

Marie Třešňáková
Zdroj: Mediafax
Třešňáková byla nejstarší obyvatelkou republiky od února 2011

Ve věku 107 zemřela v pátek v domově pro seniory v Jirkově na Chomutovsku nejstarší Češka, Marie Třešňáková. V úterý o tom informuje deník Právo.

"V den úmrtí ještě mluvila na chodbě s ošetřovatelkami, po obědě si šla lehnout a už se neprobudila. Zemřela ve spánku. Poslední měsíc ji nebylo dobře a postupně scházela, organismus zřejmě dosloužil. Informace o pohřbu zatím nemáme, paní Třešňáková moc příbuzných neměla,“ řekl agentuře Mediafax mluvčí radnice Luboš Mizun. Třešňáková byla nejstarší obyvatelkou republiky od února, kdy zemřela stejně stará Františka Kožnarová z Velké Bíteše.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zemřel nejstarší český otužilec Ladislav Nicek
 

Marie Třešňáková se narodila 29. listopadu 1903. Pracovala jako prodavačka. Byla vdaná, ale manželství bylo bezdětné. V domově důchodců žila od roku 1994 a patřila spíše k aktivním klientům. I ve vysokém věku se zajímala o zprávy v televizi a další pořady. Ráda si dopřála sladké a jejím nejoblíbenějším nápojem byla becherovka. "To je ten nejlepší lék,“ svěřil se novinářům na oslavě svých 105. narozenin.
 

 

Podle údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) je nyní nejstarším obyvatelem ČR žena, narozená v únoru 1904. V listopadu téhož roku se narodila druhá nejstarší Češka. Jedna z nich je z Královéhradeckého, druhá z Moravskoslezského kraje.
 

V ČR stále žije dalších sedm žen a jeden muž, kteří se narodili v roce 1905.
 

Podle dubnových údajů ČSSZ žije v ČR 766 lidí, kterým je více než 100 let. Jde o 655 žen a 111 mužů.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax