Žena málem uhořela ve spíži, uvěznila ji tam vypadlá klika!

Uvězněnou ženu ve spíži zachránili v pondělí večer v Bolině u Vlašimi přivolaný strážník a policista, hrozil i požár domu. Informace agentuře Mediafax poskytla ve středu mluvčí benešovské policie Zuzana Stránská.

"Na linku 112 oznámil mužský hlas, že u železniční zastávky v Bolině slyší volání o pomoc," uvedla Stránská.


Motorizovaná tříčlenná hlídka vlašimských policistů se snažila na označeném místě zjistit, ze kterého místa volání o pomoc vychází. "Bylo slyšet už od hlavní silnice, a tak se policisté vydali směrem odkud se ženský hlas ozýval," pokračovala mluvčí. Volání se ozývalo z přízemního domu. "Dům obešli a přes malé okénko ve spíži se jim podařilo navázat kontakt se ženou," dodala policejní mluvčí.

 

PODÍVEJTE SE:

HRDINA! Zachránil chlapce z hořícího domu! Video!


Devětatřicetiletá žena byla asi dvě hodiny ve spíži uvězněná a pokoušela se přivolat pomoc. "Ze dveří spíže totiž upadla klika a žena se proto nemohla dostat z místnosti ven," vysvětlila Stránská. V kuchyni byl navíc na plynovém sporáku rozpálený olej a hrozilo, že začne hořet a s ním i celá kuchyně.


Policisté proto cestou operačního střediska požádali o vyrozumění hasičů a záchranné služby.


Jednomu policistovi se podařilo otevřít bez poškození okno u jednoho z pokojů, do kterého se strážníkem poté vnikl. "Když otevřeli dveře do kuchyně, bylo v ní plno dýmu a nebylo na krok vidět," poznamenala policejní mluvčí. Po vysvobození majitelky domu se zachránci dozvěděli, že v domě jsou ještě dva psi. "Ještě je upozornila, kde najdou uzávěr plynu," doplnila mluvčí.

 

PSALI JSME:

Správce zamkl lidi na hřbitově! Zachránili je hasiči


Policista se strážníkem našli v přístřešku plynové bomby a uzavřeli přívod plynu. Hasiči pak uhasili požár v kuchyni a vynesli psy z domu. "Vystrašenou ženu si vzali do péče záchranáři, neboť se ve špíži poranila o rozbité sklenice," zakončila Stránská.


Celý případ si převzal vyšetřovatel profesionálních hasičů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

maš tn.cz / Mediafax