Žena se udusila zplodinami! Požár celnice u Bílého Potoka

Dva noční požáry řešili hasiči na Moravě. Na Jesenicku shořela bývalá celnice, která teď sloužila jako obchod a sklad. V Kyjově se zase při požáru udusila starší žena splodinami.

Sedmaosmdesátiletá žena z Kyjova si v noci ve svém bytě zapálila cigaretu a zřejmě usnula. Od cigarety pak začalo hořet vybavení pokoje, žena se tak nejspíš nadýchala splodin a udusila se.

 

Požár se nakonec sám uhasil, že něco není v pořádku si všimly až sousedka a ošetřovatelka - na chodbě domu byl totiž cítit kouř, a protože se z bytu nikdo neozýval, zavolaly hasiče. Ti pak našli ženu uvnitř, už bez známek života.

 

Naštěstí bez ztrát na životech se obešel další požár - nedaleko Javorníku, u obce Bílý Potok hořela budova bývalé celnice, která teď sloužila jako obchod a sklad, především s alkoholem.

 

Požár, jehož příčinu zatím hasiči neznají, zasáhl celou budovu o rozměrech 80 x 10 metrů. Uvnitř se navíc nacházelo několik propanbutanových lahví, ty ale stihli hasiči bezpečně vynést. Likvidace požáru zaměstnávala několik desítek hasičů, včetně jedné jednotky z Polska, téměř dvě hodiny. Do rána pak zůstávali hasiči na místě a hlídali, aby se oheň znovu nerozhořel.
 

Televizní noviny