Žhář zapálil garáž s auty, škoda za milion

Žhář zapálil garáž
Zdroj: Mediafax
Oheň zničil auta v garáži. Ilustrační foto

Garáž s automobily podpálil v noci na pátek neznámý žhář v Bukové na Příbramsku. Informace agentuře Mediafax poskytla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

S ohněm v noci několik hodin bojovaly jednotky hasičů z Dobříše a Příbrami. "K požáru garáže s dřevěným přístřeškem a dvěma auty vyjeli hasiči krátce před půl druhou v noci," řekla Kostková.


Požár zachvátil garáž o rozměrech asi 10 x 10 metrů, která stála nedaleko rodinného domu. "V garáži parkovala dvě auta, jedno bylo úplně nové," poznamenala mluvčí. Při příjezdu hasičů na místo byl v ohni celý přístřešek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Žhář založil 37 požárů za 2 dny! Škody jsou v milionech


Oheň se ještě před příjezdem hasičů snažil uhasit majitel garáže. To se mu ale nepodařilo, navíc se při hašení lehce zranil, takže ho museli ošetřit zdravotníci. "Před druhou hodinou hasiči, kteří zasahovali v dýchací technice, protože museli rozebírat střechu, dostali požár pod kontrolu, ve čtyři ráno byl zcela zlikvidovaný," pokračovala Kostková.

 

"Oheň způsobil škodu ve výši 950 tisíc korun, podařilo se uchránit hodnoty za tři miliony," dodala mluvčí hasičů. Oheň přitom nevznikl náhodou, garáž někdo zapálil schválně. Případ proto vyšetřuje policie.

 

maš tn.cz / Mediafax