Zlínský kraj vyplatí úspěšným studentům učňovských oborů stipendium

Rada Zlínského kraje schválila dotaci třem školám, které rozvíjejí výuku řemesel v odborném školství. Na peníze dosáhnou učni ze Střední školy letecké v Kunovicích, Střední školy obchodně technické ve Zlíně a Střední školy Mesit v Uherském Hradišti, řekl v úterý mluvčí hejtmanství Milan Plesar.

"Krajský úřad podpoří stipendiem studenty oborů strojní mechanik, zámečník, zedník a obráběč kovů," řekl Plesar. V první fázi podpory uvolní Zlínský kraj pro školy necelých 127 tisíc korun.
 

ČTĚTE TAKÉ:

FOTO: "Vzdělání není zboží," protestovali studenti proti školnému
 

Systém podpory řemesel v odborném školství ve Zlínském kraji funguje bezmála tři roky a podle mluvčího se zatím hejtmanství tato podpora vyplácí. "Zájem dětí o učňovské obory se významným způsobem zvýšil a zlepšila se i školní docházka.," uvedl Plesar.
 

Za dobré studijní výsledky může učeň v prvním ročníku získat 300 korun měsíčně, ve druhém 400 korun a ve třetím 500 korun měsíčně. Žák ale nesmí mít v daném měsíci neomluvenou absenci. Za vyznamenání dostane v prvním ročníku navíc 1500 korun, ve druhém 3000 a ve třetím 5000 korun. V současné době Zlínský kraj podporuje celkem 15 učňovských oborů.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax