Zloděj pokácel 110 let staré duby, hrozí mu až dva roky vězení

Dosud neznámý pachatel pokácel v minulých dnech v lese zvaném Kaltouz v Černilově u Hradce Králové bez povolení 110 let staré duby.

V pátek minulého týdne oznámil zaměstnanec lesního podniku na policii v Třebechoviích pod Orebem krádež dřeva. "Revírník, který má na starosti správu lesa zvaného Kaltouz v Černilově na krádež přišel předešlý den v podvečerních hodinách při běžné obchůzce lesa. Podle něj bylo při poslední kontrole před osmi dny vše v pořádku," uvedlapro agenturu Mediafax hradecká policejní mluvčí Anna Pešavová.

 

Krádeží necelých 3,8 metru krychlových nařezaného čtyřmetrového dřeva (smrk, jasan a dub) a pokácením a krádeží pěti vzrostlých dubů starých zhruba 110 let vznikla podniku škoda přibližně 12 tisíc korun. Přesnou výši škody vyčíslí majitel lesa dodatečně.

 

Policie případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání dvou přečinů, a to krádeže a poškození lesa. Nový trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody až na dvě léta.

 

"Policisté uvítají jakékoliv informace, které by jim pomohly k rychlému dopadení pachatele. Policii mohou občané kontaktovat na bezplatné lince tísňového volání 158," dodala Pešavová.

Mediafax