Zloději VYDRANCOVALI les! Padlo přes 50 stromů. Porážejí dál!

Neobvyklou krádež lesa vyšetřují policisté na Karvinsku. Zloději tam během několika uplynulých dnů vykáceli přes padesát vzrostlých stromů, a navzdory policejnímu šetření neustále porážejí další.

Les v Havířově-Prostřední Suché začali zloději s motorovými pilami v posledních dnech doslova drancovat. V lokalitě za bývalým Dolem Dukla, poblíž Kašparkovické ulice, vykáceli na několika místech jednotlivé vzrostlé stromy, na jednom místě však vyrubali doslova mýtinu. Lesníci nad jejich drzým počínáním jen nevěřícně kroutí hlavou. “Krádež stromů v takovém objemu jsme tady ještě neměli. Celkem bylo zcizeno kolem padesáti stromů,“ říká pracovník Lesů České republiky a lesní správce Lesní správy Ostrava Karel Křemen.

 

PSALI JSME:

Zloděj pokácel 110 let staré duby, hrozí mu až dva roky vězení

 


Zloději však oproti jiným podobným krádežím nekáceli co jim pod ruku přišlo, ale zaměřili se na nejkvalitnější stromy. “Pachatelé si zřejmě vybírali určité dřeviny, což je patrné z toho, že těch míst, kde byly ukradeny stromy, je více a nenavazují na sebe. Vybírali si prostě kvalitní dříví,“ poukazuje Karel Křemen, podle něhož nejde o obvyklé zlodějíčky, kteří kradou dřevo, aby si měli doma čím přitápět. “Jsou určité indicie, že se na to dokonce specializují skupiny lidí, protože vzhledem k tomu ukradenému množství dřeva to nemohl být jednotlivec, který si to vykácel pro své vlastní použití,“ dodává Karel Křemen.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Neznámý člověk pokácel stromy v Českém Středohoří


Kácení lesa za Dolem Dukla navíc ještě neskončilo, navzdory policejnímu vyšetřování zloději stále pokračují v těžbě ve velkém! “Je vidět, že se tady stále kácí, protože tady tyto stromy tu ještě ve středu stály,“ kroutil v pátek nevěřícně hlavou revírník Radim Stonavský nad dalšími skácenými stromy, které však zloději nestačili odvézt. Podle lesníků ale není v lidských silách celé území před zloději ochránit. “Je to obrovský prostor a my nemáme šanci ho uhlídat,“ říká Karel Křemen. Policisté krádež části lesa vyšetřují, pokud se jim podaří pachatele dopadnout, hrozí jim až dvouleté tresty vězení.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Marek Švidrnoch