Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.7. 2010 20:41

Zloději vyloupili hrob litoměřického biskupa Koukla, šli po zlatu

Zloději z hrobu v květnu zesnulého litoměřického biskupa Koukla ukradli zlatý řetěz s křížem a prsten.

Na litoměřickém hřbitově někdo vykradl biskupskou hrobku, ukradl zlato z rakve nedávno pochovaného biskupa Josefa Koukla. Informoval o tom server Deník.cz. Ostatní rakve jsou údajně v pořádku.


ČTĚTE TAKÉ:

Katolíci chtějí v roce 2013 do Česka znovu pozvat papeže


"Hovořil jsem s lidmi z biskupství a podle informací, které mi sdělili, měl mít biskup (Koukl) u sebe prsten a zlatý řetěz. Nic z toho tam ale už není," cituje server správce hřbitova Pavla Lola.

 

Mluvčí biskupství Jana Michálková potvrdila, že v rakvi byl zlatý biskupský prsten a pozlacený pektorál, což je řetěz s křížem. Dodala, že biskupství se nechce k případu více vyjadřovat, vše je prý nyní na policii.

 

Podle mluvčí litoměřické policie Pavly Kofrové z vyšetřování případu vyplývá, že do hrobky se zloděj vloupal mezi 4. až 6. červencem. Cennosti, které odcizil, prý měly hodnotu přes 5000 korun. Za krádež, hanobení lidských ostatků a výtržnictví pachateli hrozí v případě jeho dopadení a odsouzení až tři roky vězení. Mluvčí krajské policie Jarmila Hrubešová řekla, že si v posledních letech na žádný podobný případ, který by policie řešila, nepamatuje.


Lola v úterý kolem 16:10 prý dostal telefonickou informaci o tom, že hrobka je pootevřená. "... byla u toho lešenářská trubka, která byla podepřená k tomu jednomu rohu. Okamžitě jsem zavolal městskou policii a ta dále kontaktovala státní," uvedl správce hřbitova. Policisté podle něj po otevření hrobky našli rakev litoměřického biskupa Koukla vypáčenou. Koukl zemřel letos v květnu.

tn.cz / ČTK
Reklama