Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zničené plíce a poškozený mozek. Tak skončil frajírek z aquaparku

Zdroj: TV Nova

Doživotní zdravotní postižení bude mít muž, který se v sobotu v bruntálském aquaparku pokoušel zůstat co nejdéle pod vodou. Své síly ale přecenil a upadl do bezvědomí.

 

Muž je stále ve velmi vážném stavu v krnovské nemocnici, kde jej udržují v umělém spánku. Už teď lékaři potvrdili, že má nenávratně poškozené plíce z chlorované vody v bazénu.
 
Obávají se také poškození mozku, protože muž byl v bezvědomí velmi dlouho. To se potvrdí nebo vyvrátí až v okamžiku, kdy muže probudí.
 
Pro připomenutí - muž přecenil své síly při dokazování, jak dlouho vydrží pod vodou, a upadl do bezvědomí. Záchranáři ho pak dlouhých 45 minut oživovali a ve velmi vážném stavu převezli do nemocnice.
 
PSALI JSME:
 
 "Pacient je stále ve velmi vážném stavu. Má poškozené plíce, protože se napil chlorové vody a bohužel také předpokládáme poškození mozku,“ potvrdila mluvčí Krnovské nemocnice Eva Kionková.
 
Blíží se doba letního koupání, a tak záchranáři varují, ať lidé nepřeceňují své síly a zbytečně neriskují. Mohou tak předejít velké tragédii.

NA REPORTÁŽ SE PODÍVEJTE POD TITULKEM ČLÁNKU

 

TV Nova