Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2011 15:35

ZŠ v Legerově se bude stěhovat do Vratislavovy ulice, zní z Prahy 2

Do budovy někdejší základní školy ve Vratislavově ulici by již od příštího školního roku mohli zamířit školáci, kteří v současnosti usedají v lavicích Základní školy Legerova, uvedli radní městské části na středeční tiskové konferenci.

Škola by se totiž měla z magistrály přestěhovat pod Vyšehrad, shodli se radní Prahy 2 na svém úterním zasedání.

 

"Hlavním důvodem je špatný stav ovzduší, trvale překračované hlukové a prachové limity a nebezpečná doprava v okolí školy. Přemístění školáků do klidnější, čistší a lépe dostupné lokality by bylo jednoznačným krokem k oživení a zkvalitnění této školy. V neposlední řadě by to přispělo k významnému oživení Podskalí a Vratislavovy ulice," uvedl k pohnutkám radních zástupce starosty Jan Pech (ČSSD).

 

Prostory ve Vratislavově ulici 13, kam by radní školu rádi přestěhovali, v současnosti využívá Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, která si je od radnice pronajímá. Městská část předpokládá, že poté, co se do budovy vrátí školáci, se naopak univerzita přestěhuje na magistrálu. "Vysokoškolští studenti už jsou přece jenom v takovém věku, kdy je lidský organismus už v podstatě vyvinutý. Ten dětský je ale mnohem méně odolný a vnímavější ke všem špatným vlivům," poznamenal k přesunu obou objektů starosta Prahy 2 Jiří Paluska (ODS).

 

Veškeré potřebné kroky, které přesun dvojice vzdělávacích zařízení umožní a mezi něž patří například i změna zřizovací listiny základní školy, by radnice ráda stihla ještě do poloviny tohoto roku. Jak ale její představitelé zdůrazňují, vše je zatím ve fázi předběžného rozhodnutí, po kterém musí následovat diskuse. Jako první se k záměru radních vyjádří rodiče školáků. Za tím účelem svolalo vedení školy v Legerově ulici po dohodě s radnicí třídní schůzky. Uskuteční se už za týden, ve středu 19. ledna.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax
Reklama