ZTRACENÁ ANIČKA: Policie vyšetřuje rodiče! Kvůli penězům!

Už téměř měsíc pátrá policie po zmizelé Aničce Janatkové. Specialisté z týmu Anička se rozdělili do několika činností. Každá z nich prověřuje něco jiného. Jedni specialisté zkoumají podnikatelskou činnost otce, druzí prověřují sousedy.

Devítiletá dívenka zmizela 13. října. Policie nyní prošetřuje několik verzí jejího zmizení. Ve hře je kromě násilného trestného činu i únos a vydírání.

 

Podle deníku MF Dnes prověřují kriminalisté i možnost nepovedeného únosu, a proto se únosci o výkupné nepřihlásili. "Teoreticky je možné prakticky všechno. Obecně se může třeba stát, že unesený člověk zemře. I tak se ale většinou únosci o výkupné přihlásí, protože předpokládají, že o tom nikdo jiný neví," uvedl v deníku bývalý kriminalista Josef Doucha.

 

ZTRACENÁ ANIČKA: Vše o jejím zmizení
 

Kriminalisté tedy zkoumají vše, co by mohlo nasvědčovat těmto variantám. "Ze sedmdesátičlenného týmu Anička vznikly skupinky. Každá z nich se zajímá o něco jiného," řekl deníku Blesk zdroj blízký policii.

 

Podle informací deníku byl Aniččin otec zapojen do privatizace CS fondů, ve které přišlo mnoho podílníků o své celoživotní úspory. Je možné, že se někdo chtěl otci Aničky pomstít? Experti také prověřují, finanční toky na rodinných účtech.

 

"Hledají cokoli, co by mohlo ukazovat na případné vyděrače či únosce," doplnil zdroj.

 

Jiná skupina se zaměřila na lidi v sousedství, mezi kterými nechybí ani rusky mluvící lidé. Po Troji se pohybují kriminalisté v civilu, obcházejí obyvatele. Pravděpodobně už navštívili všechny adresy ve čtvrti.

 

Kriminalisté i nadále pokračují ve stíhání jednačtyřicetiletého muže, kterého podezřívají, že má něco společného se zmizením Aničky.

 

PSALI JSME:
ZTRACENÁ ANIČKA: Podezřelý se chtěl zbavit obvinění

 

Další výzva?

 

Rodiče stále plánují zveřejnění nové výzvy. "My jsme nějaké signály od rodiny zaznamenali, probíhala jednání v tom duchu, ale v tuto chvíli nejsem kompetentní, abych výsledky komentovala," řekla v pondělí pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

 

Na první výzvu Aniččina otce, kterou v TV Nova zveřejnil 16. řijna se nikdo nepřihlásil.

 

TN.cz