Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Chat tn.cz

Štvou vás bankovní poplatky? Ptali jste se experta na bankovní služby Dagmar Prajzlerové

Dagmar Prajzlerová
Zdroj: Partners.cz

Na vše ohledně bankovních poplatků, konsolidace půjček či spořících účtů jste se ptali Dagmar Prajzlerové, manažerky Partners bankovních služeb, která byla na chatu TN.cz.

Banky spoléhají na vaši lenost a nevědomost. Proto vám účtují poplatky, které byste často ani platit nemuseli. Jak ušetřit při jednání s bankami? Sledujte bankovní poplatky a zařiďte si výhodný balíček. Před pěti, šesti lety je měla v nabídce snad každá banka na českém trhu.
 

Pod jednotnou cenou se skrýval určitý objem služeb, který byl naprosto neflexibilní, nastavený na neexistujícího modelového klienta, a pokud klient chtěl náhodou něco navíc, tak musel hezky cálovat.
 

Ptali jste se například na nejhloupější bankovní poplatek. "To považuji poplatek za příchozí, odchozí platby a vedení účtu u produktů pro běžné občany," odpověděla expertka na finance.
 

Dále vás zajímalo, jaký je nejvýhodnější spořící účet na trhu s přihlédnutím na spolehlivost banky? "Podle mého názoru je to účet u banky, kde je zhodnocení okolo 1% p.a., úroky jsou připisovány měsíčně a mohu s penězi libovolně nakládat. Takže tuším AIRbank, EQUA a UniCredit bank. Vklady jsou ze zákona pojištěny. Je potřeba se však připravit, zejména u nových "mladých" bank, na tlak v nabidce další produktů, zejména úvěrových. To sama vidíte např. v reklamách. Pokud úvěr, tak za mě jedině hypotéka na pořízení bydlení nebo účelový úvěr na konsolidaci případných nevýhodných úvěrů z minulosti," dodala Prajzlerová.

 


Rozhovor


 

Chcete nejlevnější bankovní účet? Poraďte se s námi zdarma ZDE.
 

TN.cz