Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

sledovali jsme online

Nová řada SuperStar začala: Kdo zazářil a kdo se jde zahrabat?

Superstar začíná
Zdroj: TV Nova
Superstar začíná

A je to tady! Dlouho očekávaná SuperStar konečně začala. Kdo postoupil do dalšího kola? Do koho se zamilovala Ewa Farná? A jaký byl největší propadák večera? Sledovali jsme v přímém přenosu!

Začíná nová éra SuperStar. Dnes jsou na pořadu první kola castingů, kde mají hlavní slovo porotci Ewa Farna, Ondřej Soukup a Pavol Habera.

 


Více než dvě třetiny soutěže pak budou o postupujících rozhodovat televizní diváci. Rodící se hvězdy budou bydlet ve společné vile, kam se prostřednictvím kamer budou moci dostat i televizní diváci. Moderátory soutěže jsou Zorka Kepková a Roman Juračko.

 

První díl SuperStar jsme sledovali ON-LINE:


20:32 - První soutěžící přichází! Jmenuje se Kristína Barkociová (18) a pochází z vesničky u slovenské Šaly. "Své city ukazuji přes zpěv," tvrdí nadějná zpěvačka. Podle Pavola Habery její výkon nebyl vůbec špatný. Dokonce vzkazuje aby ostatním soutěžícím, že mohou jít domu. Ewa Farná jí předává růžový papír "postupuješ"! Kristína pláče dojetím, vůbec to nečekala. "Jsem z toho úplně mimo," říká.

 

20:35 - Jacqueline Kahlovou (21) přemluvila její sestra Debbi, aby se přihlásila. Ta už se proslavila jako úspěšná zpěvačka a Jackie se tak bojí, že ji každý bude porovnávat s ní. Habera jí poradil, aby se nedávala tak záležet na těch tónech a Soukup tvrdí, že gestikuluje rukou jako paní učitelka. I tak jí ale pouští dál a má pozdravovat ségru. "Debbie má zajímavější barvu hlasu, Debbie mám strašně rád," dodává Habera.

 

 

20:37 - Martin Holubec (16) se do SuperStar chtěl přihlásit už dávno, ale nemohl kvůli nízkému věku. Asi má zpěv v rodině, příbuzní z otcovi strany byli operní zpěváci. Prý mu jde i lépe než fotbal. Ewa Farná se nadšeně roztančila a dokonce se na závěr polila skleničkou vody. "Já se musím zchladit," prohlásila. Dostal jí prý jeho hlas, ne vzhled. "Jsem trochu na starší," ubezpečuje. Martin jde dál, to by ani Ewě nemohli udělat.

 


 

20:40 - Ale bohužel na všichni soutěžící nemohou udělat takový dojem jako Martin… Karolína Vápeníková (19) zaujala porotu především svým tetování, které si dělá zásadně sama a fixou. Andělem od Terezy Kerndlové moc nezabodovala. "Ty jsi se úplně zbláznila. Já myslel, že to bude punkový, ale ty si to tady odrecitovala, bylo to úděsný, zradila si punk," řekl Ondřej Soukup a je vymalováno. Porota ji nabádá, aby na něj alespoň ukázala prostředníček, ale toho se nedočkáme.

 


20:43 - Jestli jste někdy Shirley Danielovou (18) potkali na ulici, určitě jste nabourali do sloupu, když jste se za ní otáčeli. Blonďatá diva ze solárka, s kudrnatou hřívou a bujným poprsím je v růžovém outfitu prostě k nepřehlédnutí. Písní "Už z hor zní zvon" ale už nezaujme. Ewa Farná si píše na ruku otazník a vykřičník a Habera říká, že truhla se zaklapla. "Na pohřby to je dobré, do této soutěže ne," dozvěděla se vzápětí. Takže příště raději černé oblečení.

 

20:45 - Co je zajímavé na Janu Pohlodkovi (20)? "Mám i klučičí hlas, ale když zpívám, tak holčičí," vysvětluje. Habera souhlasí. "Bylo v tom 100 procent ženy," hodnotí jeho výkon. To ale nesedí s jeho vousatou tváří a přemlouvání nezabírá. Nepostupuje.

 

 

20:48 - "Nemám ráda, když jsem druhá ženská," povzdechla si Ewa Farna, když se na pódiu objevila krásná a vysoká Ladislava Maníčková (21). Dívka učí zpěv na základní škole a Ewa k ní má hned po příchodu velké výhrady. Žárlí, že je hezčí než ona. Panové s tím ale problém nemají. Po dvou tónech ji pouštějí dál. "Talent hned poznáš," vysvětluje Habera, který na ní může oči nechat.

 

20:51 - Lubomíra Hanušinová (18) je dobrovolná hasička. No pánové, ne že budete naschvál zakládat požár. Lubomíra je pěkná kočka a Ewa opět žárlí. Dokonce může i na zpěv. "Díky za komplexy," vzkazuje jí zpěvačka na rozloučenou. Ještě se ale uvidí.

 

 

 20:53 - Jolana Šándorová (17) si takto své vystoupení rozhodně nepředstavovala. Prý hlas zdědila po mamince, ale moc se asi nepředala. Ewa se raději otočila a pánové ji dusí. "Nic nevíš o zpěvu, nikdy tě už nechci slyšet," zaznívá. A Jolana vrací úder: "Dělali ze mě debila, Ewa byla trapná, jak se otočila," stěžuje si potom.

 

 

20:55 - Jak zní "Včelka Mája" v deathmetalovém podání? Minimálně zajímavě! Soukup si celé vystoupení Aleše Petrželky (28) natočil na mobil a porota se smála. "Jsi Šebsovský týpek, s tebou by mohla být sranda," přikyvoval Habera a Soukup také neskrýval své nadšení: "Jsem šťasten, že jsi přišel!" A čím nás pobaví příště? Aleš totiž postupuje!

 

 

 

20:59 - Karta se obrátila, teď si přijde na své Ewa Farná! Přichází krasavec s kytarou Štefan Prelát (24). Ewa se rovnou ptá, jestli má holku. "Nemáš? Já taky nemám kluka…," naznačila. Sbalil ji nejen svým vzhledem, ale i zpěvem. Takže postupuje a Ewa má navíc i jeho číslo. Za to se mu odvděčila rovnou dvěmi lístečky "postupuješ".

 

 

21:02 - Snad největší překvapení mezi zpěvačkami na castingu. Sabina Křováková (20) je prý hodně dětská, ale hlas má velmi vyspělý. "To je největší kontrast, který jsem kdy slyšela," říká Ewa. Stydlivá Sabina to totiž umí pořádně rozbalit, přesto že mluví, jako by neuměla do pěti počítat. "Tichá voda břehy mele," dodává Habera. Holčina si odběhla půjčit kytaru a zazpívala i vlastní písničku. A má to v kapse.

 

21:07 - Probíhá "casting" v koupelně. Tam totiž každý umí zpívat nejlépe. A můžete si tam udělat i "protekci". Lauru Janičovou (17) si tam už poslechla Ewa a zabodovala u ní. V reálu to ale nebylo nejlepší, a tak si ji šla porota znovu poslechnout na WC. Tam zpívá jako vyměněná, ale k postupu nestačí, že se u toho Ewě dobře…, jak říká.

 

 

21:10 - V SuperStar nesoutěží jenom Češi. Přihlásil se i Číňan, který se sem přistěhoval už v sedmi letech. Prý se mu sem vůbec nechtělo ale mám ho nalákala, že je tu spoustu aut. Ale kromě aut se vyzná i ve zpěvu. Adele sice byla těžké sousto, ale zvládnul to. A pak už vsadil na jistotu, když si vybral píseň "Měls mě vůbec rád". Ta ho nakonec zachránila. Rozhodnutí Ewy Farné totiž zvrátilo vyrovnané skóre v jeho prospěch. "Něco tak bizardního jsem ještě neviděl, je to taková loutka," komentují představení porotci.

 

21:15 - A další soutěžící je z Thajska. Několik let už ale žije na Slovensku a živí se jako masér. Jeho jménu je tak dlouhé, že mu všichni říkají krátce Tonda. Ewa se k němu šla přitulit, protože z něj vyzařuje neskutečně pozitivní energie. Slíbila mu, že k němu přijde na masáž, ale na povolání zpěváka to nevidí. Zato pánové ano, a tak postupuje. A za odměnu mu dala masáž i moderátorka Zora Kepková.

 

21:18 - SuperStar Express sváží soutěžící z celé země. Mašinfírou, průvodčím i moderátorem je Ben Cristovao. A chvíli to vypadalo, že i další soutěžícím. Na podium přišel kluk, který mu je neskutečně podobný a zazpívá dokonce i Benovu písničku. Jakmile Nathan Dzaba (17) spustí, je ale jasné, že nepřišel druhý Ben. Moc mu to nešlo a Soukup měl navíc poznámku na jeho taneční kreace. "Víš, je to docela divný, jak máš ruku u rozkroku a zpíváš chci si hrát s tebou," řekl.

 

 

 

21:22 - Každý má jinou motivaci, proč šel do soutěže a tahle je poměrně velká. "Řekl mi, že když se přihlásím a budu slavná, tak si mě vezme," tvrdí Míša Tučková (26). Je to ale komplikované, prý je to jen kamarád a nechce ji. A teď to bude mít těžké. Postupuje, porota je škodolibá.

 

 

21:25 - Z Havířova přijely soutěžit dvě kamarádky, Kateřina Masná (16) a Karolína Vrbová (16). Ta první chce vyhrát a ta druhá přijela hlavně podpořit. Nakonec je ale vše jinak, Karolína udělala lepší dojem. Ale prý je to nerozdělí. "Nic se nezmění, budeme pořád zpívat spolu," tvrdí.

 

21:27 - Benova dvojníka jsme tu už měli a teď přichází Justin Bieber 2. Má ale takové více české jméno, Vojtěch Zakouřil (16), a tak raději vystupuje pod přezdívkou Matt. S ní by chtěl jí i do showbysnysu. No, minimálně půjde do dalšího kola.

 

21:29 - O Divokou kartu se soutěží v klubech. Nelítostnou porotkyní je Ewa Farná, které to ve večerním líčení moc sluší. A sluší to i Michaele Krmanové, která katru získala.

 

21:30 - Mezi nejvíce stresové povolání patří například učitel. V některý případech ale i porota SuperStar, která musí mít nervy i s těmi největšími tragédy. "Běž vařit, stačí, yeah man, Celin di von," komentují jejich výkony porotci. Trhají papíry, lekají se, parodují jejich zpěv, tlučou hlavou do stolu a přemýšlí jak jim taktně nebo na rovinu říct, že končí.

 

21:31 - Přichází žhaví adepti na Hvězdnou pěchotu. Režisér SuperStar Pepe Maurský k tomu poznamenal: "Tentokrát nebudou mít samostatnou relaci, ale budou zařazeni do jednotlivých castingových epizod. Hlasovat pro ně můžete na webu."

 

21:33 - Na úvod rovnou generálka pěchoty - cukrářka, které ale leze sladké už na nervy a závodně tančí Zumbu. "Jsem jediná, kdo je takhle nadaný z rodiny," říká Adéla Pulcová (19). Porota na ní ale není moc hrdá. Asi ani nepoznali, že zpívá slavnou píseň od Adele. Jinak by si Ewa Farná nezacpávala uši. Co na to říct? Ewa se modlí, porota se ujišťuje, zda zpívala anglicky. "To bylo nejhorší vystoupení, co jsem kdy slyšela," říká upřímně Ewa. Habera by ji ale bral – na zahradu, protože tam má moc komárů. A Soukup spoléhá alespoň na její větrníky a rakvičky.

 

 

21:35 - I další soutěžící bude minimálně maršálek. "Když to rozjedu, tak to slojí za to," slibuje Pavla Filipová (24) . Její rodina neví, že tu je. "To by mi automaticky…au," předvádí políček. Ale přesto si jde za svým, jak říká. Písničku nejdříve najde na mobilu (pár minut), pak čeká, až se spustí (pár minut) a pak to "rozjede". "Teď jsi už zpívala?" zeptal se po pár zakníkání Soukup. Pavla připouští a dodává, že jenom ten začátek. Zbytek jí prý tolik nejde… Zvítězila alespoň někde, "v kategorii úplný absurdit," říká nelítostný Soukup. Slzy ale nakonec obměkčily i jeho. "Pojď jsem kočičko," objímá ji na závěr.

 

 

21:38 - A to nejlepší na závěr. Náladu si porota nakonec zlepšila na Martin Šafařík (21), který studuje operní zpěv. To bylo hned jasné, postupuje.

 

21:40 - Tichá voda břehy mele, potvrzuje další soutěžící Adam Kukačka (16). Nenápadný mladík má soulovou duši a procítěný projev čtyřicetiletého zpěváka, který už hodně prožil. Nabízí něco nového a Ewa z něj zasněně nespouští oči. Porota ho tam chvíli dusí, ale jen protože ho "chtějí poslouchat", říká Soukup. "Ty budeš určitě ve finále," dodává Habera. "Konečně si přišel," připojuje se Ewa. Podívejte se na závěr, jak zpívá "kluk jako Budulínek."

 

 

Další pokračování SuperStar je na pořadu v neděli 17. 2. od 20:20 hodin na TV Nova.
 

 
SUPERSTAR 2013 - DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY:


 

tn.cz / anš