Ostravský primátor Kajnar neuvažuje o VELKÉ politice

Petr Kajnar
Zdroj: Mediafax
Primátor Ostravy Petr Kajnar

Hostem pondělního on-line rozhovoru tn.cz byl primátor Ostravy Petr Kajnar.

"Zatím neuvažuji o celostátní politice, jsem příliš spjat s Ostravou," prohlásil na dotaz čtenářů tn.cz Kajnar.

Co podle Vás zapříčinilo drtivé vítězství ČSSD v Ostravě?
"Výsledky osmi let práce ČSSD na radnici, výsledky působení koaliční vlády na celostátní úrovni," odpověděl Kajnar na dotaz čtenáře.

Na ostravské radnici dosud vládly ČSSD s ODS a podle pondělních náznaků primátora Petra Kajnara (ČSSD) zůstane vše při starém.

V Ostravě vyhrála komunální volby ČSSD se 32,12 procenta hlasů a získala 21mandátů z 55. Druhá skončila ODS se ziskem 18,48 procenta hlasů a 12 mandáty. Hnutí Ostravak získalo 15,97 procenta hlasů a deset křesel. Do zastupitelstva usednou také komunisté se ziskem 12,74 procenta a osmi mandáty a TOP 09, která se ziskem 6,52 procenta získala čtyři mandáty. Volit v Ostravě přišlo 35,39 procenta voličů.

ČTĚTE TAKÉ:

Kdo povede naše města? Vítězové mohou skončit v opozici
 

Primátor Ostravy a lídr kandidátky sociální demokracie Petr Kajnar uvažuje o koalici s ODS. "Jednání ale začnou až během pondělního večera a úterý, kdy se sejde výkonný výbor strany a poslanecký klub zastupitelů," uvedl Kajnar.
 

Dodal, že do spolupráce nepůjde s hnutím Ostravak ani TOP 09, zvažovat bude strana spolupráci s KSČM.

 

Co říká vítězství ČSSD v Ostravě? S kým půjdou ostravští sociální demokraté do koalice? Co si myslí o celkových výsledcích komunálních voleb v Česku? Ptejte se i vy.


Rozhovor

 

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

TN.cz