11. září 2001: Zasáhlo budovu Pentagonu letadlo nebo ne?

Po útocích 11. září 2001 se objevilo mnoho fantastických teorií o spiknutích a různých podivných skutečnostech, které útoky přinesly.

Anketa

Kdo podle vás stál za útoky z 11. září 2001?

Hlasovalo 6478 lidí.
Lidé se velmi často dohadují, jak to ve skutečnosti bylo s letem číslo 77. Boeing 757 společnosti American Airlines startoval ve Washingtonu a jeho cílem se stal Pentagon.

 

Na palubě letadla bylo 58 pasažérů, 2 piloti a 4 členové posádky. Letadlo odstartovalo z Washingtonu v 8 hodin a 10 minut. V 8:51 jeho posádka naposledy komunikovala s řízením letového provozu. V 9:37 minut mělo narazit do Pentagonu.

 

PSALI JSME:

VIDEA: Co se stalo 11. září 2001. MINUTU PO MINUTĚ

Příběhy 11. září 2001: Rodiče se o osudu syna dozvěděli po 8 letech

Američané vzpomínají na oběti 11. září. Zněl lodní zvon

 

Teorii o nárazu potvrzuje i animace, ve které je detailně popsán pohyb letadla před srážkou. Podívejte se:

 

 

 

Exitují ale i pochybovači, kteří tvrdí, že do Pentagonu žádné letadlo nenarazilo, nebo si tím nejsou zcela jistí. V jejich prospěch mluví zase teorie, že žádné kameře kolem nejstřeženější budovy světa, kterou Penatgon bezesporu je, se nepodařilo dobře zachytit náraz letadla do budovy. 


Na následujícím videu je vidět výbuch v levém dolním rohu obrazovky. Jedná se o letadlo, nebo je to fotomontáž? Posuďte sami:

 

 

 

Faktem je, že rychlost letadel tohoto typu se pohybuje až kolem 1000 kilometrů za hodinu. Na detailní zachycení tak rychlého pohybu je potřeba kvalitní kamera.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / hru