Afghánský policista zastřelil vojáka NATO! Aliance vše prošetřuje

Střelba - ilustrační
Zdroj: Mediafax
(ilustrační foto)

Afgánský policista zastřelil vojáka NATO. Během jediného dne je to třetí úmrtí vojáka aliance. Afgánce pobouřilo nedávné pálení koránu na americké základně, i smrt vesničanů, které postřílel šílený americký voják.

Afghánec v policejní uniformě v pondělí zastřelil vojáka Severoatlantické aliance. Je to třetí smrt vojáka mezinárodních jednotek rukou příslušníků afghánských ozbrojených složek během jediného dne, informuje agentura AFP.

 

Aliance začala incident vyšetřovat. "Podle operačních zpráv byl příslušník ISAF zastřelen údajným členem afghánské policie," uvedlo velení NATO v Kábulu s tím, že voják byl zabit ve východní provincii Paktíka. Národnost mrtvého vojáka prozatím není známa.

 

V pondělí útočník v uniformě afghánské armády zastřelil na jihu Afghánistánu dva britské příslušníky sil NATO. Událost se stala na základně ve městě Laškár Gáh, které je správním střediskem provincie Hílmand. Pachatel přišel na základnu zvenčí, jeho útoku předcházela hádka s aliančními vojáky. Poté, co začal střílet, vojáci palbu opětovali a zabili ho.


ČTĚTE TAKÉ:

Vojáka, který zmasakroval vesničany, raději odvezli Američané z Afghánistánu

 

Mezi Afghánci poslední dobou stoupá vlna odporu vůči zahraničním silám. Islamisty, afghánské vojáky i normální obyvatele středoasijské země podráždilo nedávné pálení koránu na americké základně Bagrám i smrt 17 vesničanů, které postřílel americký voják.

 

Od počátku roku se oběťmi podobných incidentů stali čtyři francouzští vojenští instruktoři, Albánec a šestice Američanů.

klab tn.cz / Mediafax