nekrmte aligátory!

Aligátor ukousl muži ruku. Za krmení plaza mu ještě hrozí tučná pokuta

Kapitán výletní lodi chtěl pobavit turisty a krmil aligátora bonbony. Ten ale nelenil a s pamlskem ukousl i kus kapitánovy ruky. Tomu teď hrozí tučná pokuta za krmení plaza.

Nekrmte aligátory! Silněji než kdy jindy zaznívá toto varování na Floridě. V Mokřadech na jihu tohoto amerického státu totiž aligátor ukousl ruku kapitánovi výletní lodi. Stalo se to ve chvíli, kdy muž házel zvířeti sladkosti.

 

Mokřady ležící necelých 130 kilometrů severozápadně od města Miami jsou lákavou turistickou atrakcí. Kvůli přírodě, ale i kvůli aligátorům, kteří jsou tu doma. Ne vždy je jejich pozorování ale příjemným zážitkem.

 

[IMAGEBOX_743729]TAKHLE SE ČISTÍ KOBŘÍ TERÁRIUM! V žabkách a se smetákem...
[IMAGEBOX_743729]

 

Kapitán jedné z menších výletních lodí chtěl pobavit svou posádku a aligátorovi začal házet bonbony. Skončil s tím ve chvíli, kdy mu aligátor vzal cukrovinku i s částí ruky. "Kapitánovi lodi ukousl aligátor ruku přímo před našima očima,“ popsal hrůzný zážitek jeden z turistů.

 

"Je to aligátor, něco takového se dalo očekávat,“ říká jedna z místních obyvatelek. Přivolaní strážci zvíře chytili a zastřelili. Z jeho útrob poté ruku vyndali. Zatím ale není jasné, zda lékaři dokázali končetinu nešťastníkovi přišít.

 

Kapitánovi totiž navíc hrozí v přepočtu desetitisícová pokuta anebo půlroční vězení - krmit aligátory je na Floridě přísně zakázáno.

hru Televizní noviny