Exploze plynu

Američani vzkazují do "čečenské" Prahy: To máte za Boston!

Američani, výbuch v Praze a Boston
Zdroj: Getty Images/ APTN/ CNN

Zpráva, že v Praze u Národního divadla došlo k mohutné explozi, obletěla celý svět. Lidé se v diskuzích pod články nyní dohadují, zda se jednalo o odplatu za útok v Bostonu, protože Američani si pletou Česko s Čečenskem.

Mohutným výbuchem, ke kterému došlo dnes čtyři minuty před desátou v těsném sousedství Národního divadla v Praze, se nezabývají jen tuzemská média, ale i ta zahraniční. Zatímco u nás se má za to, že se jednalo o výbuch plynu, na CNN a sociálních sítích lidé spekulují, že se jednalo o odplatu USA za útoky v Bostonu, které podle FBI spáchali čečenští bratři Carnajevové. K těm došlo přesně před dvěma týdny.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o výbuchu v Divadelní ulici z Odpoledních Televizních novin:
 


 

Američané, pověstní svou ignorancí zeměpisu, totiž mají zmatek v tom, kde leží Česko a kde Čečensko, obě země vytrvale zaměňují nebo si dokonce myslí, že je to jedna a tatáž země.

 

GALERIE: Zahraniční média o výbuchu v centru Prahy

1
/
8
Zdroj: oficiální zdroj
Zahraniční portály o výbuchu v Praze - 1

 

 

V diskuzích se objevují paskvily typu "Czechnya" což je jakási sloučenina názvů Chechnya a Czech Republic a lidé dumají, jestli se Američani konečně pomstili za bostonský atentát spáchaný "bratry z Čech". A shodují se, že nám to patří, protože "muslimské národy jsou všechny na jedno kopyto".

 


 

O tom, že by USA měly vybombardovat Prahu, se na internetu mezi lidmi, kteří mají potíže se zeměpisem pro základní školy, psalo už bezprostředně po masakru na bostonském maratónu 15. dubna. Tam přišli o život tři lidé a přes 150 jich bylo zraněno.

 

 

V Praze bylo při výbuchu zraněno nejméně 50 lidí a existuje nebezpečí, že si exploze vyžádala až čtyři oběti. Ředitel pražské záchranky Zdeněk Schwarz uvedl pro TN.cz, že v sutinách se neozývá žádné volání o pomoc ani sténání. "Psi už několikrát označili jedno konkrétní místo, v sutinách mohou být uvězněni 3 až 4 lidé," dodal Schwarz.

 


 

hel TN.cz