Americký miliardář Buffett věnoval na charitu téměř dvě miliardy dolarů

Warren Buffet
Zdroj: oficiální zdroj
Warren Buffet věnoval dvě miliardy dolarů na charitu

Třetí nejbohatší člověk planety Warren Buffett věnoval 1,93 miliard dolarů (téměř 40 miliard korun) v akciích své společnosti pěti charitativním nadacím. Informuje o tom v sobotu server France24.

Největší částku, 1,6 miliard dolarů (téměř 34 miliard korun), věnoval Nadaci Billa a Melindy Gatesových, vyplývá z dokumentů odevzdaných americkému úřadu pro kontrolu finačních trhů SEC.

 

Buffett šéfuje investiční společnosti Berkshire Hathaway, která patří mezi 50 největších společností na světě. V roce 2006 se zavázal, že každý červenec daruje fondu vedenému bývalým majitelem Microsoftu deset miliard dolarů v akciích své firmy. Jeho dar letos dosáhl 20,4 milionů akcií Berkshire Hathaway, jejichž hodnota je při čtvrteční ceně 78,81 dolarů za kus asi 1,6 miliard dolarů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Charita vybrala na zemětřesením postižené Haiti 61 milionů

 

Další akcie, konkrétně asi 713 tisíc, věnoval Nadaci Sherwood, Nadaci Howard G. Buffett a Nadaci NoVo, dva miliony pak putovaly Nadaci Susan Thompsonové Buffettové, kterou založila Buffettova zesnulá manželka.

 

Buffett vyzývá bohaté, aby charitě věnovali více peněz. V červnu apeloval společně s Gatesem na nejbohatší Američany, aby se ve prospěch charity vzdali nejméně poloviny svého majetku.

 

Sám miliardář přezdívaný Zázrak z Omahy hodlá během svého života věnovat nebo v závěti odkázat charitě 99 procent svého majetku. Jeho majetek se v roce 2010 odhaduje na 47 miliard dolarů (přes 964 miliard korun).

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax