Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Američtí kongresmani dostali výhrůžné dopisy s práškem

Tři američtí zákonodárci obdrželi ve středu výhružné dopisy, které obsahovaly bílý prášek. Informuje o tom ve čtvrtek agentura AFP.

Bílý prášek v dopisech byl neškodný, ale anonymní odesilatel varoval, že se brzy může objevit "škodlivý materiál". Odesilatel "naznačil, že Senát obdrží další dopisy s práškem," napsal šéf kongresové policie Terrance Gainer v e-mailu senátorům.

 

"Některé z těchto dopisů mohou obsahovat skutečně škodlivý materiál," dodal Gainer s tím, že zásilky pocházely podle poštovního razítka z Oregonu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Americký Kongres evakuovali po nálezu podezřelého prášku


Některá americká média, například The Washington Post, The New York Times, USA Today nebo Fox News, obdržela podobné anonymní dopisy se stížnostmi na vliv korporací na politiku. Tyto zásilky však neobsahovaly žádný bílý prášek.


Dopisy obdrželi také komici a političtí satirici Jon Stewart a Stephen Colbert. Anonym v těchto dopisech varoval, že odeslal 100 dopisů do kanceláří amerických senátorů.

 

PSALI JSME:

ANTRAX!? DOPISY S BÍLÝM PRÁŠKEM vyděsily desítky škol!


FBI v prohlášení reagovala, že záležitost ohledně anonymních dopisů náležitě prošetří.


Použití bílého prášku v dopisech připomíná sérii dopisů s jedovatým antraxem, které v roce 2001 rovněž ve Washingtonu usmrtily pět lidí a dalších 17 zranily. Dopisy posílal vědec Bruce Ivins, který v roce 2008 spáchal sebevraždu poté, co jej federální vyšetřovatelé vypátrali.

maš tn.cz / Mediafax