Amerika chce dál válčit! Ovšem ZA MÉNĚ PENĚZ!

Koně v US ARMY
Zdroj: Oficiální zdroj
Ilustrační foto

Americký prezident Barack Obama podepsal novou protiteroristickou strategii, která už nepočítá s rozmisťováním početných jednotek v zahraničí, jak to dělala vláda jeho předchůdce George Bushe. Píše o tom ve čtvrtek deník Washington Post.

Američané se chtějí soustředit na obranu vlastního území před teroristy a nebudou obsazovat území v muslimských státech. Jednotlivé cíle ve vzdálených zemích budou zasahovat z bezpilotních letounů, případně na ně zaútočí výsadkem.

"Al-Káida usiluje o to, aby nás zatáhla do vleklé a nákladné války. Chce, abychom v ní finančně vykrváceli. Na to nemůžeme přistoupit," cituje deník protiteroristického poradce Bílého domu Johna Brennana.

ČTĚTE TAKÉ:
Sbohem, barety! Americká armáda se s nimi loučí


"Nemůžeme se nechat vlákat do válek v muslimských zemích, které vyvolávají nenávist vůči Američanům," řekl Brennan. "Musíme cíle v cizině zasahovat krátce a s chirurgickou přesností. Útoky musí být zaměřeny na konkrétní skupiny nebo lidi."

Webový portál Huffington Post píše, že nová strategie posílí roli CIA. Tato zpravodajská služba řídí útoky bezpilotními letouny a v její režii byl také výsadek v pákistánském městě Abotabádu, při kterém Američané zastřelili Usámu bin Ládina, zakladatele a vůdce Al-Káidy.

ČTĚTE TAKÉ:
Máme zbytečně moc bělochů, trápí se americká armáda


Brennan upozorňuje, že nová generace teroristů už vyrůstá v Americe a nemusí do země přijíždět z ciziny. Proto musí americká vláda posílit sledování islamistů na americkém území.

Příkaz přehodnotit protiteroristickou strategii vydal Obama krátce po nástupu do Bílého domu v lednu 2009.

Mediafax