Anonymous útočí dál! Napadli web slovenské vlády

Hackeři ze skupiny Anonymous v sobotu vyřadili z provozu internetové stránky slovenské vlády www.vlada.gov.sk. Pokračovali tak v protestu za vyřešení korupční kauzy Gorila, informuje agentura SITA.

Hackeři web napadli krátce před 18 hodinou. Původně chtěli vyřadit i stránky ministerstva hospodářství, tento plán ale odložili na neurčito.
 

Členové Anonymous už v pátek zaútočili na webový portál slovenské investiční skupiny Penta, která je do korupční aféry zapojena. Přidali se tak k tisícovkám lidí, kteří v ulicích Bratislavy demonstrovali za objasnění této kauzy.
 

PSALI JSME:

STRACH: Anonymous shodili web české vlády
 

Organizátoři pátečního pochodu už připravují další demonstrace, nejsou ale ještě povolené úřady. Aktivisté v Trenčíně plánují vyjít do ulic 31. ledna, v Žilině, Zvolenu a Košicích pak 3. února. V Ružomberku chtějí 1. února uspořádat protestní jízdu autem.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA O OPATŘENÍCH BIS PROTI INTERNETOVÝM PIRÁTŮM:


 

Informace o spisu s názvem Gorila se na veřejnost dostaly v prosinci. Akce Slovenské informační služby (SIS) v letech 2005 a 2006 – v době druhé vlády Mikuláše Dzurindy (SDKÚ) – se snažila odhalit korupci v nejvyšších patrech slovenské politiky.

krt tn.cz / Mediafax