Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.11. 2012 21:17
Snímky katastrofy

APOKALYPSA OBRAZEM: Co zbylo z Ameriky po běsnící bouři Sandy?

Apokalypsa obrazem - 10
Zdroj: Isifa / Getty Image

Hrozivá superbouře Sandy za sebou zanechala neuvěřitelnou spoušť. Smetla celé části měst. Podívejte se na apokalyptické snímky zničených Spojených států.

Severovýchod USA se jen stěží vzpamatovává z brutální superbouře Sandy. Úřady sčítají oběti a zatím dospěly k smutnému číslu 74. A už nyní je jasné, že bude trvat nejméně celé týdny, než se život jakžtakž vrátí do normálu.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o superbouři Sandy

 

New York podle starosty Bloomberga "připomíná scény, které známe z obrázků pořízených na konci 2. světové války, a to srovnání opravdu není přehnané". Sandy nejlidnatější americké město zalila čtyřmetrovou vlnou, zatopila metro, které utrpělo největtší ránu za svou historii a ve čtvrti Queens vypálila na Sto domů.

 

Apokalypsa obrazem - 15
Zdroj: Isifa / Getty Image

 

Sandy zpustošila v některých místech až 1600 kilometrů široký pás území, zasáhla 13 států  a celých 8 milionů lidí nechala bez elektrického proudu.

 

 

Apokalypsa obrazem - 6
Zdroj: Isifa / Getty Image

 

Podle amerických bezpečnostních zdrojů by Sandy mohla být vůbec nejdražší bouřkou v historii USA. Náklady na obnovu a likvidaci škod by mohly dosáhnout i přes 20 miliard dolarů.

 

Podívejte se na další obrazy americké apokalypsy:

118

Apokalypsa v obrazech

Zdroj: Isifa / Getty Image

Apokalypsa obrazem - 14

Hodnocení:


 

 

hel TN.cz
Reklama