Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Armáda USA v nesnázích! Nepřátelé jí zavirovali bezpilotní letouny!

Americké bezpilotní letouny Predator a Reaper napadl počítačový virus. Jak informuje server deníku Fox News, snímá všechny povely, které letounům dávají jejich vzdálení "řidiči".

Viru si poprvé všimli technici letecké základny Creech v americkém státě Nevada před dvěma týdny. Zjistili, že virus zaznamenává všechny povely, které řídící důstojníci letounům operujícím v Afghánistánu a v dalších zemích nadálku posílají z kontrolního střediska.

Není jasné, zda virus posílá sebrané informace nějakému skrytému příjemci. Jasné ale je, že je vysoce odolný vůči snahám armády o jeho vymazání.

ČTĚTE TAKÉ:
Bezpilotní letoun zabíjel v Pákistánu!


"Pořád ho mažeme a on se neustále objevuje znovu," řekl armádní zdroj serveru Wired.com. Představitelé základny a společnosti General Atomics Aeronautical Systems, výrobce bezpilotních letounů, se odmítli k informaci vyjádřit.

Bezpilotní letouny jsou nejúčinnější zbraní Spojených států v boji s členy radikálního islamistického hnutí Taliban, kteří operují na afghánsko-pákistánském pohraničí.

ČTĚTE TAKÉ:
ÚSPĚCH AMERIČANŮ! Bezpilotní letoun ZABIL 21 pákistánských OZBROJENCŮ


Bezpilotní letoun rovněž zabil 30. září v Jemenu Anvara Avlakího, radikálního muslimského klerika amerického původu, který vedl odnož místní teroristické sítě Al-Káida.

tn.cz / Mediafax