Australská policie ROZPUSTILA PROTEST Occupy Sydney! ZATKLA 40 lidí

Australská policie rozpustila protestní akci Occupy Sydney (Obsaďte Sydney), jejíž organizátoři si vzali za vzor americké hnutí Occupy Wall Street (Obsaďte Wall Street - OWS). Zatkla 40 lidí, informuje v neděli agentura Reuters.

Demonstranti rozbili tábor na náměstí Martin Place v centru Sydney. Postupně se k nim připojili i bezdomovci, kteří se rozhodli akci podpořit.
 

Sydneyská administrativa povolila nespokojeným Australanům protestovat proti sociální nespravedlnosti a vládě finančníků jen dvě hodiny, akce ale pokračovala už více než týden. Během něj strážci pořádku opakovaně žádali účastníky, aby Martin Place opustili, aktivisté to ale odmítali.
 

ČTĚTE TAKÉ:

USA ve varu! New York se bouří proti boháčům! Stovky zatčených!
 

Policie zvažuje, že proti některým zatčeným demonstrantům vznese obvinění z útoku na veřejného činitele.
 

Mítink v Sydney skončil dva dny poté, co policie rozpustila obdobnou akci v Melbourne.
 


 

Agentura Reuters upozornila na to, že Austrálie pocítila důsledky světové ekonomické krize o něco méně než jiné rozvinuté země. Demonstrace a mítinky analogické hnutí Obsaďte Wall Street tam proto masově populární nejsou.
 

Protestní akce Obsaďte Wall Street začala v New Yorku 17. září a rozšířila se do řady větších amerických měst včetně Los Angeles, Miami, New Jersey i Washingtonu. Zapojila se do ní i řada evropských států.
 

Aktivisté protestují proti nezaměstnanosti a politice vlády a finančních institucí, kterou označují za „finanční terorismus“.

tn.cz / Mediafax