Australský herec Russell Crowe získal svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy

Russel Crowe inspiroval svým Gladiátorem fotbalisty Barcelony
Zdroj: oficiální zdroj

Australský herec Russell Crowe (46) má od pondělí svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Hollywood dokonce pondělí pojmenoval "Dnem Russella Crowea".

Na slavnosti se objevila Croweova manželka Danielle a jejich synové Tennyson (3) a Charles (6). Hollywoodský lesk vedle hlavní hvězdy ceremoniálu obstaral americký komik Jay Leno, producent Brian Grazier a režisér a Russellův přítel Ron Howard.

 

"Díky za to privilegium. Budu za něj vždycky vděčný," řekl Crowe davu asi pěti set fanynek a fanoušků, mezi nimiž bylo mnoho Australanů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Barcelona porazila Manchester možná i díky Gladiátorovi. VIDEO

 

Herec ani jeho příznivci si ale pověstného kalifornského slunce tentokrát příliš neužili, protože bylo zamračeno a každou chvíli se mohl spustit déšť. Proto nad Croweovou hvězdou, která je 2040. hvězdou na chodníků slávy, stál stan.

 

Russel Crowe sice neměl ve svůj den příliš slunce, jeho hvězda je tato v dobré společnosti – hned vedle jsou hvězdy herečny Nicole Kidmanové, herce Anthony Hopkinse a režiséra Martina Scorseseho.

 

Russell Crowe se narodil 7. dubna 1964 v novozélandském Wellingtonu a vyrůstal v Austrálii. V roli silných mužů hrál ve filmech Ridleyho Scotta Gladiátor, Dobrý ročník, Americký gangster a Labyrint lží. Za roli gladiátora byl Crowe v roce 2001 oceněn Oscarem.

 

Další dvě nominace mu vynesly snímky Insider: Muž, který věděl příliš mnoho a Čistá duše. Hrál také ve snímcích Master & Commander: Odvrácená strana světa nebo L. A. – Přísně tajné.

 

V letošním roce se objeví ve filmu Robin Hood opět v režii Ridleyho Scotta.

Mediafax