Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

rodinná čest nadevše

Babička unesla a zdrogovala dceru. Nechtěla si vzít bratrance

Matka se rozhodla, že bude pro její dceru nejlepší, když si vezme vlastního bratrance. S tím dcera ale nesouhlasila a sňatek odmítla. Matka však trvala na svém, unesla ji a zdrogovala.

Rodina naplánovala své dceři Naile Afsar (23) "skvělou" budoucnost. Měla si vzít vlastního bratrance. Po nějaké době, co s ním chodila, si ale dívka uvědomila, že to pro ní nebude ta nejlepší volba a rozešla se s ním. Tím si proti sobě poštvala celou rodinu. Tlak na ženu byl nakonec tak veliký, že utekla do Newcastelu, kde si myslela, že ji nenajdou.

 

Nějakou dobu to opravdu vypadalo, že jí to vyšlo. Seznámila se zde s Afsarem Saddiqem, začala s ním chodit a za nějaký čas si ho vzala. A tehdy si žena vzpomněla na svou rodinu a řekla si, že by to s nimi mohla znovu zkusit. Velmi brzy jí došlo, že to bylo jedno z jejích nejhorších rozhodnutí.

 

Rodina na ní začala znovu tlačit, ať se rozvede a vezme si svého vyvoleného bratrance. To dívka přirozeně odmítala. Když příbuzní pochopili, že to nepůjde po dobré, šli na to po zlém. Její bratr Shamrez Khan, matka Shamim Akhtar a pár dalších lidí přijelo do Newcastelu, vloupali se do bytu Afsar a napadli ji a jejího muže.

 

Ženu unesli zpátky do Accringtonu, kde se ji pokoušeli přimět změnit názor. Matka ji řekla, že "je horší než prostitutka a měla by být zabita". Její bratr Khan si myslel, že zhanobila čest jejich rodiny a začal ji fackovat. Žena se ale nevzdávala. "Odolávala tomuto tlaku a stála si za svém," řekl Daily Mailu soudce Simon Newell.

 

 

Matka se poté rozhodla pro šílené řešení. Udělala dceři mléčný koktejl, který ochutila drogou lorazepam. Soud ji popsal jako narkotikum, po kterém by měla být povolnější k sexuálnímu styku. Poté ji naložili do auta a vezli do Bradfordu. To už se ale do případu vložila policie a vozidlo zastavila.

 

Policie o rodinné cti nechtěla nic slyšet a soud se postavila na stranu Afsar. Matku odsoudili na čtyři roky, bratra Khana na pět let a zetě Zahida Mahmooda na čtyři roky. "Byla to jejich nejmladší dcera a jejich úkolem bylo, aby se o ni starali, podporovali ji a dělali, co je pro ni nejlepší. Místo toho se rozhodli ji kontrolovat, zdrogovali ji a povýšili zájmy rodiny na její," uvedl soudce Newell.
 

tn.cz / anš