Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.10. 2012 12:59
Tragédie při superbouři

Angelu (13) a její rodinu zabila Sandy. Báli se rabování

Zdroj: YouTube.com

Na dívku spadl dům, matka je v kritickém stavu, otec nezvěstný. Rodina se rozhodla neopustit dům, protože je při minulém hurikánu vykradli. Superbouře Sandy se jim stala bohužel osudnou.

Teprve třináctiletou Angelu Dreschovou našli mrtvou v troskách rodinného domu na newyorském Staten Islandu, její matka bojuje o život a tělo otce se zatím nenašlo.
 

K tragédii přitom vůbec nemuselo dojít, kdyby rodina poslechla starostu Michaela Bloomberga a evakuovala se jako ostatní obyvatelé čtvrti v kritické oblasti. Podle sousedů tak Dreschovi neučinili proto, že když loni dům opustili kvůli hurikánu Irene, našli ho po návratu vyrabovaný, a báli se, že se bude situace opakovat.
 

Přátelé a příbuzní rodiny jsou zdrceni. Dům Dreschových se nacházel kousek od pobřeží a proti čtyřmetrové vlně, který proti němu ničivá Sandy poslala, měl nulovou šanci. Nezbylo z něj nic. Podobně dopadlo mnoho domů v sousedství.

 

 

Do problémů se dostali také odmítači evakuace na newyorském Fire Islandu. Téměř 120 lidí zde zůstalo uvězněno a zkomplikovali tak práci záchranářům, kteří se k nim nemohou dostat. Osmdesát procent domů na ostrově je zničeno, elektřina nefunguje, voda je kontaminovaná.

 

Angela Dresch
Zdroj: isifa.com Angelu našli mrtvou v sutinách domu, otec je pohřešovaný, matka v kritickém stavu. Rodina se bála evakuace...

 

Bez elektřiny je každý čtvrtý dům v New Yorku a celkově nadále zůstává bez proudu na 8 milionů lidí na východním pobřeží Spojených států. Běsnící Sandy si už vyžádala nejméně 51 životů, škody se šplhají do desítek miliard dolarů a ničivá jízda superbouře ještě zdaleka nekončí.

 

Řádění Sandy na východním pobřeží USA:

118

Superbouře Sandy ničí východní pobřeží USA

Zdroj: Mediafax

Superbouře Sandy - 1

Hodnocení:


 

hel TN.cz
Reklama