Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Bandité chtějí za uneseného Australana 36 milionů!

Filipínští únosci požadují za Australana, kterého zajali na začátku prosince loňského roku, výkupné dva miliony dolarů (36 milionů korun). Informuje o tom ve čtvrtek agentura AFP.

"Moje drahá rodino, prosím, udělej co nejdřív vše možné pro získání dvou milionů dolarů, které požadují za mé propuštění," vzkázal třiapadesátiletý Warren Rodwell na dvouminutovém videozáznamu, který ve čtvrtek zveřejnil deník Sydney Morning Herald. Zoufale vypadající Rodwell rovněž vybízel australské úřady, aby mu pomohly.

 

Unesený Australan

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Smrtící vyjednávání! PIRÁTI zastřelili čtyři americké jachtaře!

 

"Prosím australskou ambasádu tady na Filipínách o záchranu mého života. Ve své zemi jsem byl vojákem, ale tady je to úplně jiné, především terén. Jediným řešením, jak mi zachránit život, je vyhovět jejich požadavkům," prohlásil Rodwell.


Rodwella Filipínci unesli 5. prosince z jeho domu ve městě Ipil na jihu země. Podle deníku video zaslali únosci Rodwellově filipínské ženě Miraflor Gutangové krátce před Vánocemi.

 

PSALI JSME:

UNESLI SYNA MILIONÁŘE! Požadují výkupné přes 70 milionů


Na Filipínách působí několik skupin islamistů, ale také pirátů a zlodějů, které často unášejí lidi kvůli výkupnému.


Mezi nejznámější místní islamistické organizace Abu Sajaf, kterou tvoří stovky menších organizovaných skupinek, jež jsou obviňovány z únosů cizinců a křesťanských misionářů, ale také ze smrtelných bombových útoků. Skupina byla založena s finanční pomocí Al-Káidy.

maš tn.cz / Mediafax