Bangkokem otřásla exploze. Jeden člověk zemřel

Exploze bomby otřásla v neděli centrem Bangkoku, zemřel jeden člověk a zraněno bylo nejméně deset osob.

Zatím zůstává nejasné, zda má výbuch nějakou spojitost s nedělními doplňovacími volbami v Bangkoku.

 

Podle pracovníků střediska pro mimořádné události k incidentu došlo poblíž rušné křižovatky naproti obchodního centra Central World. Policie uvedla, že obětí se stal jednapadesátiletý muž, zraněno bylo sedm mužů a tři ženy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dvě exploze v Íránu usmrtily nejméně 20 lidí, šlo o pomstu sunnitských povstalců

 

Bomba byla schovaná u odpadkového koše na autobusové zastávce.

 

K odpovědnosti za explozi bomby se dosud nikdo nepřihlásil, policejní vyšetřování zatím žádné výsledky nepřineslo.

 

Obchodní centrum Central World v květnu zapálili protivládní demonstranti a stoupenci bývalého premiéra Tchaksina Šinavatry, který byl sesazen v roce 2006. Demonstranti požadovali odstoupení předsedy vlády Apchisita Vedžadžívy a vypsání předčasných voleb.

 

Během rozsáhlých demonstrací za dva měsíce zemřelo kolem 90 lidí a dalších téměř 2000 osob bylo zraněno. Nepokoje ukončil v květnu zásah thajské armády.

 

Nedělní doplňovací parlamentní volby v jednom z bangkockých volebních okrsků jsou považovány za jakési referendum, které má vyjádřit postoj veřejnosti k nedávným politickým nepokojům. Neoficiální výsledky byly zveřejněny v neděli večer místního času.

 

Volby vyhrál vládní kandidát a bývalý bangkocký místostarosta Panich Vikisreth, kterého volilo 96 480 lidí. Kandidáta opozice Korkaeva Pikulthonga, který je od května ve vězení, volilo 81 776 lidí.

Mediafax