exprezident usa v česku

Bill Clinton je v Praze, bude mluvit o energetice

Bývalý americký prezident Bill Clinton
Zdroj: Mediafax
Bill Clinton je v Praze - ilustrační foto

Do Česka dnes přiletěl bývalý americký prezident Bill Clinton. Přijel na pozvání soukromé společnosti, pro kterou bude přednášet. Hlídá ho však česká policie.

Exprezident USA Clinton je v Česku už popáté, dříve k nám jezdil především za Václavem Havlem. Tentokrát do Česka přijel na pozvání soukromé společnosti a bude hovořit na summitu EGS24 o změnách v plynárenské infrastruktuře, energetické bezpečnosti a financování energetické infrastruktury.

 

Hlavním cílem summitu je zmapovat změny, ke kterým dochází v celé Evropě v oblasti trhu se zemním plynem a otevřít diskusi o tom, jak jsou na ně Evropě a Česká republika připraveny.

 

PSALI JSME:

Včera si Clinton užíval s pornohvězdami, dnes míří do Prahy

 

Summit se koná pod záštitou prezidenta Václava Klause, který na něm zároveň vystoupí. Mezi dalšími zúčastněnými by měli být například prezidentka Brazílie, Dilmy Vany Rousseffová a prezident Kypru Dimitris Christofias. Dále viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj Jan Fischer, ministr průmyslu a obchodu ČR Martin Kuba (ODS), ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS), členové Národní ekonomické rady vlády ČR (NERV) a zástupci velkých energetických společností jako jsou ČEZ, RWE a E.ON.

 

Podívejte se na reportáž o přípravách na návštěvu Billa Clintona v Praze:

 

 

V podvečer hlavního jednání summitu vystoupí ve Španělském sále Pražského hradu bývalý prezident USA Bill Clinton se svým pohledem na uspořádání světa v oblasti energetiky.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / hru