Bill Clinton našel zalíbení ve zvuku vuvuzel

Bývalý americký prezident Bill Clinton na rozdíl od většiny Američanů a Evropanů našel zalíbení v troubení vuvuzel. Píše to v neděli deník The New York Times.

Clinton nyní pobývá v Jihoafrické republice, kde se snaží získat podporu pro snahu USA pořádat mistrovství světa ve fotbale v roce 2018 nebo 2022. Exprezident je čestným předsedou organizačního výboru. Osmifinálový zápas amerických fotbalistů sledoval na stadionu v Rustenburgu.

 

Ve VIP lóži se Clinton honosil americkou fotbalovou bundou a několikrát vylétl na nohy. Utkání sledoval s frontmanem Rolling Stones Mickem Jaggerem.

 

PSALI JSME:

ŠKOLA HRY na proklínanou a milovanou VUVUZELU

Boj proti vuvuzelám pokračuje: výrobce přenosu zdvojnásobil filtry, BBC vysílá bez zvuku

Na proklínanou vuvuzelu už troubí i britský princ William. Moc mu to nejde

 

Ghana však v prodloužení Spojené státy porazila 2:1, a tak ukončila cestu severoamerické země šampionátem.

 

Clinton řekl, že když vuvuzely slyšel v televizi, "málem zešílel". Na stadionu však zvuku tohoto nástroje "přišel na chuť".

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

"V určitých okamžicích hry, zejména při volném kopu nebo při gólové šanci, se všechno náhodné troubení fanoušků v různých částech stadionu spojí v jednotný rytmus," vyprávěl Clinton po zápase. "Jedna skupina fanoušků hraje určitý tón, pak ho převezme jiná skupina a skoro jako v dobře sehraném orchestru klasické hudby se melodie nese i ostatními částmi."

 

POSLECHNĚTE SI, JAK ZNÍ ZVUK VUVUZEL V PODÁNÍ DAVU:

 

 

"Vypadá to, že mají vzor, ale nikdo to nediriguje. Neví někdo, jak to dělají?" ptal se příležitostný saxofonista Clinton ve čtvrtek reportérů. Ujistil, že si nástroj odveze domů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax