Bin Ládin byl posedlý útoky na USA! Nevěděl ale, JAK JE PROVÉST!

Data získaná z počítače Usámy bin Ládina ukazují, že šéf Al-Káidy byl posedlý myšlenkou na další teroristický útok na Spojené státy. Informuje o tom v sobotu agentura AFP s odvoláním na deník The Washington Post.

"Data jasně říkají, že Bin Ládinovým primárním cílem – můžete to nazvat posedlostí – byl útok na území USA," cituje The Washington Post nejmenovaný, vysoce postavený zdroj z protiteroristického úřadu. "Snažil se o to, jak jen mohl," dodal zdroj.

Bin Ládin ale po letech skrývání neměl lehkou pozici. Starost mu dělaly problémy, kterým Al-Káida čelila, a chtěl teroristickou síť zreorganizovat. Usáma dostával e-maily "z terénu", které ho informovaly o úspěšných náletech amerických bezpilotních letounů na pozice povstalců na pákistánsko-afghánské hranici.

ČTĚTE TAKÉ:
Bin Ládin NEBYL OZBROJEN, když ho američané zastřelili!


Al-Káidě navíc docházely finanční prostředky a potýkala se i s problémem zrádců ve vlastních řadách. Bin Ládin proto schválil zřízení "kontrarozvědky", která měla zrádce odhalit a zneškodnit.

V jednom ze svých posledních dopisů Bin Ládin přiznal, že na poli public relations Spojené státy nad Al-Káidou vítězí. Pro zastavení poklesu popularity své organizace mezi muslimy ji chtěl dokonce přejmenovat.

Bin Ládina zabilo v noci na 2. května americké komando v Abotabádu nedaleko Islámábádu. Američtí vojáci přepadli a zastřelili vůdce Al-Káidy, který v Pákistánu žil sedm a půl roku, v jeho třípatrové rezidenci. Při akci Američané našli mnoho kusů datových nosičů a jiná média.

Mediafax