Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.7. 2014 10:10
Neštěstí

Blesk na pláži v Los Angeles zabil muže (20)! Dalších osm lidí zranil

Blesk
Zdroj: isifa.com

Blesk zabil na známé pláži Venice Beach v Los Angeles jednu osobu a nejméně dalších osm lidí zranil. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na americkou záchrannou službu. Všichni zranění museli být hospitalizováni v nedaleké nemocnici.

Úder blesku byl velmi hlasitý a připomínal výbuch, popsali svědci. "Na obloze byly obrovské blesky a poté přišel ten nejhlasitější hrom, který jsem kdy slyšel," uvedl pro televizi KCAL-TV jeden z návštěvníků pláže Joe Doro.

 

Blesk zasáhl lidi procházející se kolem druhé hodiny odpoledne místního času (23:00 SELČ) po pláži, někteří ze zraněných byli ve vodě. Američtí meteorologové předpovídali na neděli pro oblast Los Angeles bouřky.

 

Z místa neštěstí záchranáři odvezli do nemocnice i dvacetiletého muže, i přes pokusy o oživení ho ale museli po příjezdu prohlásit za mrtvého. Přesná příčina smrti zatím nebyla stanovena. V kritickém stavu je i jedna další osoba, uvedla mluvčí losangelských hasičů Katherine Mainová. Ostatní oběti, včetně patnáctiletého chlapce, byly zraněny lehce.

 

 

Zásah bleskem může způsobit srdeční zástavu, ochromení nervového systému, nebo bolest svalů, hlavy či zmatenost.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Žena před rokem porodila po zasažení bleskem. Holčička má stále vlasy nabité elektřinou!

pet tn.cz / ČTK
Reklama