Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

"Nehoda" boeingu v zimbabwském Harare byla jen cvičením

Údajná čtvrteční nehoda letounu Boeing 767 na mezinárodním letišti v zimbabwské metropoli Harare byla pouhým bezpečnostním cvičením. Uvedla to agentura Reuters, která se odvolává na prohlášení zimbabwských a britských úřadů.

"Bylo to cvičení. Čas od času musíme testovat naši pohotovost a schopnost reagovat," řekl pod podmínkou zachování anonymity představitel zimbabwského Úřadu pro civilní letectví. Dodal, že do cvičení nebylo fyzicky zapojeno žádné letadlo.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Boeing spadl do moře a je na kusy
 

 

Britské ministerstvo zahraničí tyto informace potvrdilo. "Je to cvičení, není to skutečné, žádná nehoda se nestala," sdělila mluvčí britské diplomacie.

 

 

Zimbabwský úřad pro civilní letectví původně informoval, že na letišti ve čtvrtek dopoledne při přistání havaroval stroj letící z Londýna a nehoda si vyžádala několik zraněných. Z místa "nehody" se podle svědků nesl dým a na letiště dorazilo několik sanitek.

 

Vše nasvědčovalo tomu, že se nehoda skutečně stala, neboť ji původně potvrdily i úřady, které ji později označily za pouhé cvičení.

 

Provoz na letišti nebyl podle agentury Reuters nijak narušen, příletů ani odletů letadel se cvičení nedotklo.

 

Kuriózní nehoda se na hararském letišti stala loni v listopadu. Letadlo společnosti Air Zimbabwe sjelo z ranveje poté, co narazilo do stáda prasat bradavičnatých.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / Mediafax