Boeing se nad Londýnem málem srazil se soukromým tryskáčem

Boeing 777 worldliner
Zdroj: oficiální zdroj
Hrozící srážku odvrátil jeden z pilotů tureckého boeingu - ilustrační foto.

Boeing s 232 lidmi na palubě se v červenci nad Londýnem málem srazil s malým soukromým tryskáčem po nedorozumění mezi kontrolní věží a pilotem. Píše to ve čtvrtek britský deník Daily Mail.

Případ se stal už 27. července, ale teprve nyní o něm ve svém věstníku informoval britský úřad vyšetřování leteckých nehod.

 

Soukromé letadlo německé společnosti s jedním pasažérem startovalo z letiště London City Airport. Boeing 777 Tureckých aerolinií se v té připravoval k přistání na letišti Heathrow ve výšce asi 1200 metrů. Pilot německého tryskáče měl vystoupat do výšky 900 metrů, přeslechl ale pokyn věže a dostal se nebezpečně blízko k tureckému letadlu. Letadla od sebe byla vzdálená jen 800 metrů. Posádka tureckého letadla přehlédla tři varování kontrolní věže před kolizí, německý letoun vybavení pro příjem varovných signálů neměl.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Cestující Boeingu 747 vyděsilo hlášení o nouzovém přistání

První let Boeingu 787. Sen se stal realitou

 

Hrozící srážku odvrátil jeden z pilotů tureckého boeingu, který seděl na sedadle pozorovatele a včas hlavního pilota upozornil na nebezpečí.

 

Britský úřad v reakci na tuto situaci zavedl povinné vybavení letadel nad Londýnem systémy pro odvrácení kolizí. Hustota provozu nad Londýnem, který má pět mezinárodních letišť, patří k největším na světě.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax